Δευτέρα, 06 Μαρτίου 2017 12:23

Ασταμάτητος και στη Πάρο ο Αστέρας [pics]

Ένα μοναδικό ρεκόρ πάει να δημιουργήσει ο Αστέρας Τραγαίας που πέρασε νικηφόρα και από την έδρα του Νηρέα κερδίζοντας με 1-4 και διατηρώντας παράλληλα το απόλυτο 9 στα 9, κυριαρχώντας στον 2ο όμιλο της Β΄κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιώργου Βασαλάκη δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο του Αρχιλόχου και παρόλο που έμεινε με παίκτη λιγότερο από το 27΄λόγω της αποβολής του Πιέτρι, κατάφερε να φύγει με ένα εύκολο τρίποντο από την Πάρο.

Μόλις στο 10ο  λεπτό ο Κατσούλης άνοιξε το σκορ για τους Ναξιώτες, για να έρθει το γκολ του Πιέτρι στο 18’ που έκανε το 0-2.

Η αριθμητική υπεροχή  του Νηρέα, λόγω της αποβολής του Πιέτρι στο 27΄ δεν επηρέασε τους φιλοξενούμενους που έκλεισαν το ημίχρονο με 0-3, χάρη σε γκολ του Επταήμερου στο 47΄.

Η επανάληψη άρχισε με γκολ και πάλι για τον Αστέρα, καθώς ο Πενίκου έκανε το 0-4.

Η αντίδραση από το Νηρέα ήρθε στο 74’ , όπου ο Κορτιάνος μείωσε σε 1-4 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Πλέον απομένει ακόμα μία αγωνιστική για τον 2ο όμιλο, όπου ο Νηρέας υποδέχεται τον ΠΑΣ Νάξου και ο Αστέρας ταξιδεύει και πάλι στη Πάρο για αν αντιμετωπίσει τον Μαρπησσαϊκό.

Βέβαια οι Ναξιώτες ετοιμάζονται και για τον μεγάλο τελικό με αντίπαλο τον ΠΑΣ Τήνου, όπου θα κριθεί ο πρωταθλητής της Β΄κατηγορίας.

Διαιτητής: Γρυπάρης | Βοηθοί: Ψαρρά – Μαργαρίτη

Νηρέας (Χρυσοχός): Ζώτος, Ρούσσος Γ., Μπεσκάκου (58΄Βράπι), Μπαμπάλιου, Αρκουλής, Άλκο, Κυτσύκου (41΄Ζησιμόπουλος), Κορτιάνος, Σκανδάλης (20΄Τσενάι), Ρούσσος Γ., Χασάνι.

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος, Βεντούρης, Γκέτσι, Τσαλίκης.

Αστέρας Τραγαίας (Βασαλάκης): Πόλια (77΄Δεγαϊτας), Πενίκου, Πιτταράς, Κατσούλης (71΄Σφυρόερας Ν.), Χαβδούλας, Μαϊτός, Επταήμερος, Μαρούλης, Λυμπερτάς (70΄Παραράς), Πιέτρι, Δεδρινός.

Αναπληρωματικοί: Βουτσίνος, Βεκρής.