Κυριακή, 13 Ιανουαρίου 2019 20:14

Πάλεψε αλλά έχασε απέναντι στο φαβορί του ομίλου η Άνω Μερά [pic]

Η γυναικεία ομάδα της Άνω Μερά, πάλεψε απέναντι σε ένα από τα φαβορί του ομίλου για την άνοδο τον Παμπαιανικό όμως ηττήθηκε με σκορ 1-5.

Αξίζει να αναφερθεί ότι το Μυκονιάτικο σωματείο έχει μία διαφορετική φιλοσοφία για το γυναικείο ποδόσφαιρο, που περνά στο τμήμα από τον προπονητή Δημήτρη Μανταφούνη, ο οποίος  χρησιμοποιεί στους επίσημους αγώνες αθλήτριες από την ακαδημία που διατηρεί. Μάλιστα, σήμερα αγωνίστηκαν 8 αθλήτριες ηλικίας 13 ετών.

Η ομάδα της Αθήνας άνοιξε το σκορ στο 20' με την Γονατά και 5 λεπτά αργότερα η Πιπέρη έκανε το 0-2 για την ομάδα της. Η ίδια παίχτρια έκανε το 0-3 στο 38'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παμπαιανικός έκανε το 0-4 στο 50' με την Λούπι και το 0-5 η Γονατά στο 68'. Το γκολ της τιμής σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι η Αρμάου στο 74' για το τελικό 1-5.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσος και Βαρθαλίτης

Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Κοντιζά, Κουκά Γ., Ματρίσι, Νταλιάνη, Μπουσάι, Κουκα Κ., Κανέλου, Αρμάου, Ρούσσου, Πατεράκη, Φρέι

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Πανταζή, Χαρδαλούπα, Γκέλου, Ζουγανέλη, Γιαννοπούλου, Αντύπα, Λαζάρου

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ: Παπαδάτου, Μπισμπιρούλα, Σχολιανάκη, Κούτλογλου, Σιδερά, Χονδρογιάννη, Γονατά, Σακάτη, Πιπερή, Βαφειάδη, Λούπι

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μιχάλη, Καββούρη, Λέκκα, Κουτρουμπή, Κοτσώνη, Κατσίκη