Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2012 12:09

Νέων: Σύρος 2002 - Ολυμπιακός Σύρου (vds)

neon-syros2002-olympiakos-18-2-2012-1

Χθες το μεσημέρι στο γήπεδο της ΕΠΣΚ στην Σύρο πραγματοποιήθηκε ο αγώνας μεταξύ των ομάδων ΣΥΡΟΣ 2002- ΝΕΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΥΡΟΥ για το πρωτάθλημα των νέων.

Ο αγώνας ξεκίνησε δυνατά με την ομάδα του Ολυμπιακού να κερδίζει πέναλτι στο 8 λεπτό της αναμέτρησης. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτέλεση ο Σπανος όπου και ευστόχησε δίνοντάς στην ομάδα του νωρίς νωρίς το προβάδισμά Έντεκα λεπτά αργότερα ο Ρηγούτσος Ευγένειος έκανε το 0-2 για την ομάδα του. Στο 33 ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Πρίντεζης Γ. αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα γιατί έπιασε την μπάλα με τα χέρια ενώ ήταν έξω από την περιοχή του. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Ολυμπιακού William Hill Sports βάζει γκολ με τον Λούσσα ανεβάζοντας το σκορ σε 0-3.Στο 60 λεπτό της αναμέτρησης ήταν η σειρά της ομάδας της ΣΥΡΟΥ 2002 να μείνει με 10 παίχτες .Ο Ντούλος σε σκληρό μαρκάρισμα στον Σπανό αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη Κάρτα στον αγώνα με αποτέλεσμα να αποβληθεί. Πολυ ωραία εκτέλεση του φάουλ απο τον Σπανό ο Καράβας έκανε το 0-4.Απο κει και πέρα η ομάδα του Ολυμπιακού έκανε πάρτι βάζοντάς άλλα 3 γκολ με τον Βεκρή, Συμιγδαλα και Γκούφα. Στον αγώνα χάθηκαν και πολλές ευκαιρίες με τον Ρηγουτσο Ε, Λουσσα, Σπανο, Λοιζο, Ξυγκακι, Γκουφα και Συμιγδαλα ενώ χαμένες ευκαιρίες είχε και η ομάδα του Κάμπαξη με τον Μουλιδη, Βουτσινο και Φωτεινια. Τελικο σκορ 0-7.

ΣΥΡΟΣ 2002 (ΚΑΜΠΑΞΗΣ) ΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΙΧΑΛΟΒΙΤΣ Γ,ΜΙΧΑΛΟΒΙΤΣ Ζ,ΝΤΡΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΦΙΓΚΟΣ, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΝΤΗΣ, ΜΑΡΑΓΚΟΣ,ΜΟΥΛΙΔΗΣ, ΚΑΓΙΑΒΑΣ, ΠΑΧΥΛΗΣ, ΝΕΜΕΤ

ΝΕΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ (ΡΟΥΣΣΟΣ) ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ (ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ) ΜΩΤΟΣ (ΒΛΑΝΤΟΥΣΗΣ) ΒΕΚΡΗΣ, ΝΟΜΙΚΟΣ (ΓΚΟΥΦΑΣ) ΣΠΑΝΟΣ (ΛΟΙΖΟΣ) ΛΟΥΣΣΑΣ ΣΥΜΙΓΔΑΛΑΣ (ΧΑΤΖΗΙΕΡΕΜΙΑΣ) ΞΥΓΚΑΚΗΣ, ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ Ε, ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ Σ, (ΦΟΥΑΣΗΣ) ΚΑΡΑΒΑΣ