Παρασκευή, 19 Οκτωβρίου 2012 22:32

Καταιγιστικός Αίαντας…

neon-aot-ajax-19-10-2012-1

Πολύ μεγάλη νίκη πετυχαν οι Νέοι του Αγιαξ Σύρου σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Τήνου απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Τήνου με σκορ 0-7.

Το παιχνίδι δεν χωράει σε κριτική καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν πολλοί καλύτεροι απέναντι στα πιτσιρίκια του ΑΟ Τήνου τα  οποία δεν μπόρεσαν  να προβάλουν αντίσταση.

neon-aot-ajax-19-10-2012-2

tinos SALVAS-01Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο  ήταν  στο 0-2 με γκολ που πετυχαν οι Ξυγκακης  στο 10' και ο Χουλης στο 28', Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52' ο Καφτηρανης έκανε το 3-0 και εκεί τελείωσαν όλα.

Οι πολλές αλλαγές νεαρών παικτών από πλευράς Τήνου αποσυντόνισαν την ομάδα και το σκορ πήρε μεγάλες διαστάσεις για τον Αγιαξ Σύρου καθώς στο 65' έκανε το 4-0 με τον Λοΐζο το 5-0 έγινε στο 68'και πάλι από τον Ξυγκακη ενώ το τελικό 0-7 διαμόρφωσε ένας  πρώην παίκτης του ΑΟ Τήνου ο Γιαννησοπουλος με δυο τέρματα στο 72'κα76'