Δευτέρα, 04 Σεπτεμβρίου 2023 22:23

Θετικό το τεστ για την Ελλάς Σύρου κόντρα στην Εθνική Ενόπλων

Καλή εμφάνιση και φιλική νίκη της Ελλάς κόντρα στην Εθνική Ενόπλων, λίγες ημέρες πριν την επίσημη πρεμιέρα της Γ Εθνικής…

Στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων διεξήχθη σήμερα φιλική αναμέτρηση της Ελλάς Σύρου με την Εθνική Ενόπλων. Η ομάδα της Σύρου επικράτησε 2-1 στην «πρόβα τζενεράλε» της, πριν τον αγώνα της πρεμιέρας στην Γ Εθνική με την ΑΕΡΑ.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με την Ελλάς να έχει προβάδισμα στο σκορ μετά από πολύ καλό 45λεπτο, καθώς στο 38΄ ο Πρεβεζιάνος με δυνατό μακρινό σουτ νίκησε τον Μπακόλα για να γράψει το 1-0 για την Ελλάς Σύρου. Στο δεύτερο μέρος, οι ομάδες έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές σε μια φιλική αναμέτρηση που την παρακολούθησαν αρκετοί φίλοι της Σύρου.

Στο 80΄ ο Κούστας ισοφάρισε με κοντινό πλασέ 1-1. Ένα λεπτό αργότερα ο Λαντίκας κέρδισε πέναλτι, με τον Παναγιώτη Παυλόπουλο να γράφει το 2-1 στο 81΄. Αξίζει να τονιστεί πως για μεγάλο χρονικό διάστημα στο Β μέρος, η Ελλάς αγωνίστηκε με 10 παίκτες κατόπιν επιλογής του Παναγιώτη Χριστοφιλέα.

Διαιτητής: Κουμπαράκης, Βοηθοί: Ρούσσος-Καλόγερας

Ελλάς Σύρου (Χριστοφιλέας): Μουλαράς, Ζαφείρης, Ζάχι, Μάγκας, Οικονομόπουλος, Μπόσιο, Πρεβεζιάνος, Μπακατσέλος, Κασάπης, Μελισσόπουλος, Conci

Συριανός, Καραμολέγκος, Δημητρέλος, Παράβαλος, Καρμοίρης, Ρούσσος, Λαντίκας, Παυλόπουλος, Κουκουλάς

Εθνική Ενόπλων (Παπαδάκης): Μπακόλας, Μπέγκος, Ζάρκιας, Νικολάου, Βουρνάζος, Μάναλης, Κομήτας, Κούστας, Κωτσοβός, Μπακάλης, Δερμιτζάκης