Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2012 19:16

Το πρώτο τρίποντο για Αστέρα Σύρου

asteras-ydrousa-24-11-2012-2

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, πήρε το Σαββάτου ο Αστέρας Σύρου αφού νίκησε με 3-1 την Υδρούσας στην Σύρο.

Το σκορ άνοιξε ο Βαμβακούσης στο 11ο λεπτό με πολύ ωραία ατομική ενέργεια.

Στο 19΄ ο Μανούσος έχασε κλασική ευκαιρία να κάνει το 2-0 όταν το σουτ του μέσα από την μικρή περιοχή απέκρουσε ο Καρέλης.

asteras-ydrousa-24-11-2012-1

Το 2-0 έγινε στο 21ο λεπτό όταν ο Μανούσος κερδίζει πέναλτι και ο Ξανθάκης έκανε το 2-0.

Η Υδρούσα μείωσε το σκορ σε 2-1 στο 24ο λεπτό με μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Hena που έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Ρούσσου

Το τελικό 3-1 έκανε πάλι ο Ξανθάκης στο 28ο λεπτό με πλασέ στελνωντας την μπάλα στα δίχτυα του Καρέλη.

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Αστέρας Σύρου τίμησε την ομάδα της Υδρούσας αλλά και τον Δήμαρχο της Άνδρου κ. Γιάννη Γλυνό, μέ έναν πίνακα ζωγραφικής, για τα περιβαλλοντική πολιτική και το πρότυπο περιβαντολλογικό σχολείο του Κορθίου.

asteras-ydrousa-24-11-2012-3

Αστέρας Σύρου: (Λαζαρίνος Γ.), Ρούσσος Ν., Σαμιωτάκης Κ., Βασάλος Γ., Σφακιανάκης Μ., Καμπάνης Μ., Ρηγούτσος Φ., Ψωμάς Π., Καπετανάκης Π., Μανούσος Ν., Βαμβακούσης Η., Ξανθάκης Φ.

Αν.: Καλόγερας Α., Κόπελος Σ., Μπάιλας Κ., Μαργκιόκάϊ Μ., Ρουσσουνέλος Α., Βελέντζας Γ., Πετσόπουλος Γ.

Α.Ο. Υδρούσας: (Φίλιππας Δ.), Καρέλης Σ., Βολικάς Π., Αποστόλης Ν., Τσαγκαλίδης Γ., Κακλαμάνης Γ., Μανάλης Ν., Hena Theodhori, Qose P., Ανύσης Ι., Μπουστάκας Ι., Αποστόλου Α.

Αν.: Aliraj S., Μουστάκας Ν., Μουστάκας Κ., Θωμάς Α., Ψήτος Π.