Δευτέρα, 18 Μαρτίου 2013 20:18

Ήττα από τη Χίο για τους Νέους [photos-video].

Την ήττα με 3-1 γνώρισε σήμερα από τη Χίο η Μικτή Νέων της ΕΠΣ Κυκλάδων.

NAXOS Katsonis 200x100Οι Νέοι των Κυκλάδων αν και ανέβασαν την απόδοση τους στην επανάληψη και είχαν πολλές ευκαιρίες να πετύχουν κάποια τέρματα, στο τέλος δεν τα κατάφεραν, καθώς σε δύο κακέ στιγμές δέχτηκαν δύο τέρματα που έκριναν το ματς.

Οι ΕΠΣ Χίου μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και επέβαλλε τον ρυθμό της. Μάλιστα οι Χιώτες προηγήθηκαν με τον Μπαστιανό, μετά από ασιστ από τον Ξύδα. Στην επανάληψη οι Κυκλάδες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και κέρδισαν πέναλτι με τον Λοΐζο, αλλά ο Πραμάτιας στη συνέχεια αστόχησε.

Στη συνέχεια οι Κυκλάδες πίεσαν και στάθηκαν άτυχοι, καθώς οι αμυντικοί και ο τερματοφύλακας της Χίου ήταν σε πολύ καλή μέρα.

Ο Μίμαρος «πάγωσε» τα όνειρα των κυκλαδιτών όταν η ομάδα του δεχόταν συνεχή πίεση και σε μια αντεπίθεση έκανε το 2-0.

Λίγο αργότερα οι Κυκλάδες κατάφεραν και μείωσαν σε 2-1 με τον Νίκα.

Ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τη Χίο, σε μία φάση πάντως που οι Κυκλάδες διαμαρτύρονται έντονα για επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακά Πρίντεζη.syros RAOYZAIOS new13

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι τα Δωδεκάνησα νίκησαν με 2-0 τη Σάμο.

ΕΠΣ Κυκλάδων (Βαθρακοκοίλης): Πρίντεζης, Ρηγούτσος, Φουάσης, Καρελεμόγλου, Νίκας, Βασιλάκης, Λοϊζος, Κρώνης, Πραμάτιας (86' Κρουσταλάκης), Ξυγκάκης, Σταφυλάς (62' Φωτεινιάς).

Γκούφας, Καφτηράνης, Καρποδίνης,Φλεριανός

ΕΠΣ Χίου (Κλαδιάς): Σιδεράτος, Βαβούλης, Τομάζος, Κρητικός, Μαϊστράλης (73' Παπαδόπουλος), Υψηλάντης, Αναγνωστάκης, Μίμαρος (90' Ράλλης), Ξύδας, Μπαστιάνος (46' Βούκουνας), Κουγιούλης.

Ποδιας, Πασβαντης, Κατσαρος, Κουγιουλης.