Τρίτη, 24 Δεκεμβρίου 2013 20:22

Σούπερ ματς από τους έφηβους του Φοίνικα και του Νεωρίου

Καθήλωσαν χθες το βράδυ οι Έφηβοι του Φοίνικα και του ΑΣΕ Νεωρίου τους αρκετούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο κλειστό «Δ. Βικέλας» για να τους παρακολουθήσουν.

Νικήτρια ομάδα στο τοπικό ντέρμπυ αναδείχτηκε η ομάδα του ΑΣΕ Νεωρίου με 1-3 σετ

Ο αγώνας ήταν πραγματικά συναρπαστικός και όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με την ομάδα του Χρήστου Σκρέτα να είναι πιο ψύχραιμη τις πιο κρίσιμες στιγμές και να παίρνει τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.

Μάχη έγινε στο 4ο και τελευταίο σετ στο οποίο τελικά έληξε με 28-30 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Πιο αναλυτικά οι πόντοι των σετ είχαν ως εξής: 24-26, 25-21, 18-25, 28-30.

Αυτή η νίκη αφήνει μόνη πρώτη την ομάδα του Νεωρίου με 6 βαθμούς και ακολουθεί ο Φοίνικας με 3 και ουραγός ο Ποσειδώνας.

Αξίζει να αναφερθεί και το πολύ καλό κλίμα που επικράτησε στους πάγκους των δύο ομάδων, σε αντίθεση με παλιότερα παιχνίδια όπου επικρατούσε αδικαιολόγητη ένταση.

ΑΟ Φοίνικας: (Αλτουβάς), Ρούσσος, Βακόνδιος, Μαυράκης, Σαγκινέτος, Δρακάκης, Μώτος, Βελούδης, Μπομπόσης.

ΑΣΕ Νεωρίου: (Σκρέτας), Ι. Βαρθαλίτης, Γ. Φραγκιάς, Ν. Μουλάρθης, Ι. Ρούσσος, Μ. Παλαιτσάκης, Μ. Μαστρογιαννόπουλος, Ι. Αργυρός, Ι. Νέμετ, Β. Ροσσολάτος, Ν. Ρουσουνέλος, Χ. Κρεατσούλας.