Δευτέρα, 09 Μαρτίου 2015 00:16

Η τρίτη θέση για τον Α.Ο. Θήρας!

Ένας δυνατός μικρός τελικός διεξάχθηκε στο κλειστό «Ιωάννης Γουλανδρής» ανάμεσα στον Α.Ο. Φοίνικας και τον Α.Ο. Θήρας.

Ο Α.Ο. Θήρας κατέκτησε την τρίτη θέση του πρωταθλήματος νικώντας με 3-­1 σετ τις Συριανές.

Τα κορίτσια από την Σαντορίνη μπήκαν ζεστές στο παρκέ έχοντας το προβάδισμα καθ ́ όλη την διάρκεια του αγώνα με τον Α.Ο. Φοίνικα να κάνει μια υποδειγματική αντεπίθεση και λίγο πριν την λήξη του σετ να καταφέρει να γυρίσει το εις βάρος του παιχνίδι με σκορ 25-23.

korasides-foinikas-8ira-8-3-2015-1

Στο δεύτερο σετ ο Α.Ο. Θήρας έφτασε στην ισοφάριση των σετ επικρατώντας με 16­-25 κάνοντας το 1­1.

Στην συνέχεια το τρίτο σετ ήταν μια καθαρή νίκη για τα κορίτσια του Α.Ο. Θήρας καθώς πάτησαν καλύτερα στο ξεκίνημα του σετ με αποτέλεσμα να μπλοκάρει τις παίκτριες του Α.Ο. Φοίνικα και να κερδίσουμε με 12­-25.

Η τρίτη θέση του πρωταθλήματος τελικά ήρθε στο τέταρτο σετ για τις Σαντορινιές παρόλο που οι Συριανές έδωσαν μάχη για να ισοφαρίσουν στο σκορ.

korasides-foinikas-8ira-8-3-2015-3

Το τελικό αποτέλεσμα 3-­1 για τον Α.Ο. Θήρας με το τέταρτο σετ να κυμανθεί στο 18­-25.

Α.Ο. Φοίνικας (Αλτουβάς Γ.), Ξαγοράρη Καλ., Χαλβατζή Ε., Σούμπιτση Μ., Γιαλόγλου Ν., Ρωμανού Ε., Κολσούζογλου Ι., Βαρθαλίτου Ε., Ξαγοράρη Κατ., Φραγκέδη Μ., Στεφάνου Κ., Ξαγοράρη Β.

Α.Ο. Θήρας (Σομπόνης Γ.), Πετσούκη Μ., Παπαδάκη Μ., Σιγάλα Δ., Νικολαΐδου Α., Καρνάβα Γ., Γαλανού Ε., Λιαποπούλου Δ., Αντωνιάδη Φ.

Δείτε εδώ... περισσότερες φώτος απο τον μικρό τελικό.