Ο κ. Καρούσης, με κάθε ευκαιρία τονίζει τα οφέλη του αθλητισμού στην αθλούμενη νεολαία, αλλά και στη γενικότερη διαφημιστική προβολή που προσφέρουν οι ομάδες στα νησιά.
Αυτή τη φορά ο Δημήτρης Καρούσης, τάχθηκε στο πλευρό του ΑΜΣ Φιλωτίου, το τμήμα του οποίου «ξενιτεύτηκε» για μία εβδομάδα, προκειμένου να δώσει 7 αγώνες, που του απέφεραν τον τίτλο του πρωταθλητή Κυκλάδων και Αιγαίου στη συνέχεια, πράγμα που του έδωσε το εισιτήριο συμμετοχής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ανάμεσα στις 16 καλύτερες ομάδες της Χώρας.
Ένα πλήρες γεύμα και ένα δείπνο σε γνωστό εστιατόριο της Αθήνας ήταν η υλική προσφορά του επιχειρηματία, ο οποίος εμψύχωσε την αποστολή της ομάδας της Νάξου με την φυσική του παρουσία.
Δείτε σχετικές φωτογραφίες