Τετάρτη, 21 Μαρτίου 2012 08:43

Παίδων Α.Σ.Ε. Νεωρίου – Φοίνικας Σύρου 3-2 Εκπληκτικό ντέρμπι!

paidon-neorio-foinikas-20-3-2012-2

Άλλο ένα εκπληκτικό τοπικό ντέρμπι στο βόλεϊ αυτή την φορά στη κατηγορία παίδων ανάμεσα στο Α.Σ.Ε. Νεωρίου και των Φοίνικα Σύρου με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν μια σπουδαία νίκη με ανατροπή καθώς έχαναν 0-2!

Ο Φοίνικας Σύρου μπήκε ¨φουργιόζος¨ στο παρκέ με αποτέλεσμα να πάρει άνετα το πρώτο σετ κάνοντας το 0-1. Στο δεύτερο σετ το Νεώριο φάνηκε να ¨ξυπνάει¨ όμως δεν έφτανε αυτό και ο Φοίνικας γρήγορα-γρήγορα να κάνει το 0-2!

Το Α.Σ.Ε. Νεωρίου όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και φάνηκε ότι δεν θα παραδώσει τον αγώνα εύκολα παίρνοντας το τρίτο σετ με σχετική άνεση! Η συνέχεια ήταν ένας μονόλογος για τους παίκτες του Πέτρου Κυριακόπουλου έχοντας τον ρυθμό του προηγούμενου σετ κατάφεραν να στείλουν το παιχνίδι στο τάι μπρέϊκ ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Η ομάδα του Τάσου Νομικού έδειξε ότι τα είχε χαμένα από την ισοφάριση και στον πέμπτο και τελευταίο σετ δεν μπήκε καθόλου στο παιχνίδι με τον Νεώριο στο τέλος να παίρνει μια σπουδαία νίκη.

paidon-neorio-foinikas-20-3-2012-1

Οο οααΤα σετ του παιχνιδιού: 1ο σετ (22-25), 2ο σετ (24-26), 3ο σετ (25-15), 4ο σετ (25-15), 5ο (15-10).

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α.Σ.Ε. Νεωρίου: (Κυριακόπουλος Π.) Ψιλλόπουλος Α., Αποστόλου Δ., Ροσσολάτος Μ., Φραγκιάς Γ., Βελούδης Σ., Βαρθαλίτης Ι., Μουλάρθι Ι., Ρούσσος Ι., ΣτεφάνουΓ.

Φοίνικας Σύρου: (Νομικός Τ.) Τσάπαλας Γ., Βακόνδιος Μ., Σαγκινέτος Ν., Ρούσσος Ι., Μώτος Φ., Βακόνδιος Γ., Ρηγούτσος Ε.