Σάββατο, 30 Μαρτίου 2024 12:28

Volleyleague Γυναικών: Tο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς σήμερα για τον Α.Ο. Θήρας

Ο ΑΟ Θήρας υποδέχεται σήμερα στις 19:00 τη Θέτιδα Βούλας στο πιο σημαντικό ματς της χρονιάς, καθώς η ομάδα της Σαντορίνης χρειάζεται καθαρή νίκη 3-0 σετ ή 3-1 σετ, ώστε στη συνέχεια να διεκδικήσει στο «Χρυσό Σετ» την πρόκριση στα ημιτελικά των Play Off της Volleyleague Γυναικών.

Mετά το αποτέλεσμα του α’ αγώνα στη Βούλα, που κρίθηκε από μια λάθος διαιτητική απόφαση για τον ΑΟ Θήρας, πρόκειται για ένα «ματς δίχως αύριο».

Αυτό σημαίνει πως η στήριξη του κόσμου δεν είναι απλά απαραίτητη, αλλά επιβεβλημένη, προκειμένου οι αθλήτριες του Ματέο Φρέσκι, να πανηγυρίσουν «αγκαλιά» με τον «7ο παίκτη» της ομάδας, την είσοδο στην «4άδα» του πρωταθλήματος.

«Έχουμε ξεχάσει το α’ παιχνίδι και είμαστε συγκεντρωμένοι στο αυριανό ματς. Δεν έχει τελειώσει τίποτα! Παίζουμε μπροστά στον εκπληκτικό μας κόσμο μας και το μόνο που έχουμε στο μυαλό μας είναι να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό» δήλωσε ο Ιταλός προπονητής, Ματέο Φρέσκι ενόψει του αυριανού «τελικού».