×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 643

Το sportcyclades.gr βρέθηκε στους διασυλλογικούς αγώνες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄ που έγιναν στο ΔΑΚ της Νάξου το Σάββατο 24 Απριλίου και μίλησε με κάποιους από τους πρωταγωνιστές.

Κατηγορία ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Μέσω του Sport Cyclades ο Πέτρος Ραουζαίος θέλει να ευχαριστήσει τους ανθρώπους του Πανθηραϊκού, οι οποίοι στη φιέστα που διοργάνωσαν την τελευταία αγωνιστική της Β' φάσης των αγώνων ανάδειξης του πρωταθλητή στην Α' Κυκλάδων, τον προσκάλεσαν στον αγώνα του Πανθηραϊκού εναντίον του Πανναξιακού και του παρείχαν μια άριστη υποδοχή και διαμονή στη Σαντορίνη!

Κατηγορία ΑΠΟΨΕΙΣ

"Το ποδόσφαιρο δεν έχει ονομασία, έχει φιλοσοφία".
Το παραπάνω αποτελεί το μότο του Στέλιου Αποσπόρη, τεχνικού διευθυντή των ακαδημιών της ΠΑΕ Πανιώνιος.

Με το εμφατικό 5-1 κέρδισε σήμερα στην έδρα ο Πάγος την ομάδα του Ανδριακού.

Μπορεί στην Ελλάδα ο στίβος να μην έχει την προβολή που του αρμόζει, όπως γίνεται στο εξωτερικό, όμως αυτό δε σημαίνει ότι το άθλημα είναι υποτιμημένο.

Παρασκευή, 22 Απριλίου 2016 19:33

Το "έπος" του ΑΟ Θήρας... ''THIS IS ΘΗΡΑ''

Ο ΑΟ Θήρας από χθες είναι η δευτεραθλήτρια ομάδα της Α1 Γυναικών, σημειώνοντας μία μεγάλη επιτυχία και γράφοντας παράλληλα μία χρυσή σελίδα στην ιστορία του, αλλά και στην ιστορία του Κυκλαδίτικου βόλεϊ, που τα τελευταία χρόνια βρίσκεται στο απόγειο της άνθισής του.

Για την παρουσία των ομάδων τους στο φετινό πρωτάθλημα, το τι κατάφεραν στο τέλος της σεζόν στα play off αλλά και την αυριανή μέρα μίλησαν στην κάμερα του Sport Cyclades ο προπονητής του γυναικείου τμήματος βόλει του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Καζάζης, ο προπονητής του Πανναξιακού αντίστοιχα, Ζόραν Κόβαζιτς, αλλά και η πρώην παίκτρια του Παναθηναϊκού και νυν του Πανναξιακού, Ναταλία Μεταξά.

Τετάρτη, 20 Απριλίου 2016 20:28

Φινάλε με ψηλά το κεφάλι

Την 4η θέση για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 κατέκτησε στο πρωτάθλημα Α1 Βόλει Γυναικών  ο Πανναξιακός, ο οποίος ‘’κοίταξε στα μάτια’’ τον αντίπαλό του σήμερα στο κλειστό του ΔΑΚ Νάξου και έφτασε πολύ κοντά στο να γευτεί τη χαρά της νίκης, αφού μόλις στο tiebreak γνώρισε την ήττα, με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να κάνει το 0-2 στη σειρά αγώνων του μικρού τελικού και να πλασαριστεί στην 3η θέση του πρωταθλήματος.

Ο Πανναξιακός αποχαιρέτησε τη χρονιά κατακτώντας την 4η θέση στο πρωτάθλημα της Α1 Βόλεϊ Γυναικών, καθώς πριν λίγα λεπτά γνώρισε την ήττα στο τάι μπρέικ (2-3) από τον ΠΑΟ στη Νάξο.

Την έδρα του Φοίνικα Σύρου ''έσπασε'' ο ΠΑΟΚ στον 1ο τελικό της σειράς για την Α1 Ανδρών Volley League ''Πάμε Στοίχημα'', επικρατώντας με 0-3 σετ.