Τρίτη, 28 Ιανουαρίου 2014 15:40

Τρία στα τρία για τον Πανναξιακό

Αήττητοι στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος παρέμειναν οι Έφηβοι του Πανναξιακού ΑΟΝ, οι οποίοι σε αγώνα που έγινε το πρωί της Κυριακής (9:00), επικράτησαν με 74-62 του Πανιωνίου.

Η ομάδα της Νάξου, αν και βρέθηκε πίσω με 11 πόντους στο 1ο ημίχρονο κατάφερε να κάνει ένα δυνατό 2ο ημίχρονο, όπου στην 3η περίοδο κατάφερε να «μαζέψει» την διαφορά και να προηγηθεί και στην 4η να πάρει την διαφορά που χρειαζόταν για να φτάσει στη μεγάλη νίκη, με κορυφαίο τον Βάρσο που πέτυχε 22 πόντους.

Από την άλλη πλευρά ο Πανιώνιος, παρά τους 35! πόντους του Λουίτζι φάνηκε σαφώς επηρεασμένος από τα δύο συνεχόμενα παιχνίδια μέσα σε λίγες ώρες. Οι Σαντορινιοί μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, όπου κατάφεραν να πάρουν σημαντική διαφορά. Όμως στην επανάληψη οι δυνάμεις κάποιων παικτών εξαντλήθηκαν με αποτέλεσμα γι αυτούς την ήττα.

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος - Κασάπη

Πανναξιακός - Πανιώνιος 74 - 62

Δεκάλεπτα: 19 -20, 09 -19, 26-11, 20-12

Πανναξιακός (Πολίτης): Καλαβρός, Μαγγιώρος 12 (2), Βάρσος Γ. 22 (3), Βασιλάκης Γ 5,. Βελώνης, Αρτσάνος 2, Σορώκος, Βαθρακοκοίλης Σπ 13, Κοντοές 4 (1), Ελευθερίου, Βαθρακοκοίλης Αν 1, Βαρσος Αλ 15

Πανιώνιος (Πεταλωτής): Θεοδωρόπουλος, Διαμαντόπουλος 1, Λουίζι 35 (2), Λάτσε 8, Μπαλιάκας, Μπάλης 4, Διαμαντόπουλος Ελ., Νομικός, Μεράι, Μαυρίκης, Καραμολέγκος 9, Σιέχου 5