Δευτέρα, 15 Φεβρουαρίου 2016 12:38

Μία νίκη και μία ήττα για τον Άρη Σύρου

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός για τα τμήματα του Άρη Σύρου στις αγωνιστικές υποχρεώσεις που είχαν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Συγκεκριμένα, το απόγευμα του Σαββάτου οι έφηβοι υποδέχθηκαν τον ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκό και πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση πανηγύρισαν μία άνετη νίκη με 66-30.

Οι αθλητές του Αντώνη Βαρθαλίτη έπαιξαν κατά διαστήματα καλό μπάσκετ και δεν άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα της Πάρου. Μ' αυτή τη νίκη, ο Άρης απέκτησε προβάδισμα για την πρόκρισή του στο φάιναλ-4 του πρωταθλήματος εφήβων.

Το πρωί της Κυριακής οι παίδες υποδέχθηκαν τον ΑΟ Άνδρου και γνώρισαν την ήττα στις λεπτομέρειες με 46-52. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στη μεγαλύτερη διάρκειά του και οι παίκτες του Λάζαρου Τσιοπάνη ουσιαστικά πλήρωσαν το κακό 4ο δεκάλεπτο.

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ – ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ (έφηβοι) 66-30

Δεκάλεπτα: 25-9, 12-10, 12-7, 17-4

Άρης: Μάνης 4, Κωστόπουλος 2, Ερμίδης 8, Καπέλλας 7, Ξένος 3, Παχής 10, Βασιλειάδης 20, Τάνταλος 8, Πρίντεζης 4

Μαρπησσαϊκός: Προμπονάς 3, Μπουράντας 3, Κεχαγιάς 3, Μαρινάκης 8, Γεμελιάρης 8, Κυδωνίτης 3, Αλιμπραντής, Γεμελιάρης 2

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ – ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ (παίδες) 46-52

Δεκάλεπτα: 8-7, 11-17, 19-14, 8-14

Άρης: Λίτσι, Τσέκενης, Κολσούζογλου 2, Καπέλλας 13, Τρούλλος, Κωνσταντίνου, Μάνης 7, Τάνταλος 15, Μπούρας 2, Ζερβός 7, Καψάσκης, Παπιόπουλος

ΑΟ Άνδρου: Βρεττός, Μπέλλο 4, Γκάνας 2, Σταυριδάκης 12, Κωνσταντής, Σαλιάι 10, Μπουρίκης, Καλογρίδης, Κορώνι 6, Ανύσης 8, Κάιο 10, Πρώτος