Τρίτη, 01 Μαρτίου 2016 17:38

Μια νίκη και μια ήττα στη Νάξο

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν. - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 47-41 (ΠΑΙΔΩΝ) ΦΑΝΑΡΙΑ ΝΑΞΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 39-56   (ΠΑΙΔΩΝ) ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν. - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 47-41 (ΠΑΙΔΩΝ) ΦΑΝΑΡΙΑ ΝΑΞΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 39-56 (ΠΑΙΔΩΝ)

Δεν κατάφεραν να πάρουν και τα δύο ροζ φύλλα αγώνος οι παίδες του Α.Ο. Ερμούπολης καθώς ηττήθηκαν στο εκτός έδρα ματς που έδωσαν από την ομάδα του Πανναξιακού με σκορ 47-41.

Σε ένα πολύ δυνατό ματς που τον πρώτο ρόλο είχαν οι άμυνες, οι παίδες του Ανδρέα Μαύρου δεν μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή και να γυρίσουν από το -10 που βρέθηκαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Αν και προσπάθησαν ,η κακή επιθετική βραδιά πολλών παικτών περιόρισε τον επιθετικό απολογισμό στους 41 πόντους και το κίτρινο φύλλο αγώνος. Αυτή η ήττα περιόρισε αρκετά τις πιθανότητες πρόκρισης στο finalfour, πράγμα το οποίο θα εξαρτηθεί από συνδυασμό αποτελεσμάτων.

Στον επόμενο αγώνα που έδωσαν το πρωί της επομένης ημέρας, οι Συριανοί παίκτες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να εμφανίσουν ένα καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο και να επιβληθούν της ομάδας των Φαναριών με σκορ 39-56. Η φιλοξενούμενη ομάδα της Σύρου πήρε διαφορά ασφαλείας από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (10-22) και την αύξησε σταδιακά κατά την πάροδο των δεκαλέπτων.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και των δύο ομάδων για την συμμετοχή και την απόδοση τους.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν. - Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ  47-41 (ΠΑΙΔΩΝ)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ Α(12-13), Β(17-6), Γ(12-12), Δ(6-10).

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν (Αρτσάνος Ν.) Κουτάντζης Ι. 14, Πρεβόλης Σ., Αρτσάνος Ν.8, Καραγιάννης Μ.10(1), Γρυλλάκης Ν.10, Μάνο Δ., Σαράντος Δ., Μεσολογγίτης Α., Σιδέρης Ι., Κρητικός Μ.5(1).

Α.Ο.ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.) Καραμολέγκος Μ., Τάκος Δ.4,Τομαής Φ., Λημναίος Α.,Ζουλουφός Μ.,Χαλαβαζής Ι., Τσιργής Α.7, Κρεατσούλας Α.20(3), Σιγάλας Π.,Πανούσης Δ.,Βουτσίνος Φ.10, Τσιπολίτης Π.