Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2016 15:26

Πέρασαν από τη Σύρο οι Άνδρες του ΑΟ Πάρου

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Άνδρες του ΑΟ Πάρου απέναντι στους αντίστοιχους του Άρης Σύρου σε αγώνα που έγινε την Κυριακή 27/11 στο κλειστό της Σύρου.

Οι Παριανοί πήραν προβάδισμα 10 πόντων στο πρώτο ημίχρονο (27 - 37) και με καταπληκτική απόδοση στην 3η περίοδο (9-21) σφράγισαν τη νίκη και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 48-73.

Το δελτίο τύπου του Άρη Σύρου

Την δεύτερη ήττα σε ισάριθμους αγώνες γνώρισαν οι άνδρες του Άρη Σύρου, καθώς ηττήθηκαν με 48-73 από τον ΑΟ Πάρου, το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό (τρόπος του λέγειν...) "Δημήτριος Βικέλας''.

Μετά το καλό ξεκίνημα στο 1ο δεκάλεπτο, όπου με όπλο την άμυνα είχαν το προβάδισμα, οι παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη έκαναν πολλά και εύκολα λάθη κυρίως στην επίθεση, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα της Πάρου που ανέβαζε συνεχώς την διαφορά.

Δεκάλεπτα: 13-11, 14-26, 9-21, 12-15

Άρης Σύρου: Πολίτης 4, Φωστέρης 2, Βαβίτσας 7, Γεωργαράς 9, Βασιλειάδης 6, Κουναλάκης 17, Καμπάνης 1, Αντωνίου 2, Ρούσσος, Ξαγοράρης, Χασιάλης, Φραγκάκης

ΑΟ Πάρου: Καλινάς 8, Μαυρομάτης 15, Καζακίδης 11, Βλάχος 12, Γκουρογιάννης 9, Φοινίνης 6, Σαρρής 14, Κίτα, Κούτρας, Σπανοπουλος

Το Σάββατο, σε παιχνίδι για το παιδικό πρωτάθλημα που διεξήχθη στο κλειστό της Τήνου, η ομάδα του Άρη Σύρου γνώρισε την ήττα με 106-38 από τον ΓΣ Μυκόνου

ao-parou-andrikoaris-syrou-andrikoaris-syrou-ao-parou-andrikoaris-syrou-ao-parou-andriko1gs-mykonou-aris-syrou-paidesgs-mykonou-aris-syrou-paides1gs-mykonou-aris-syrou-paides2