Μεγάλη τιμή για τον ΣΕΔΚΑΚ, διαιτητές Α2 οι Μαρουδιάς και Παπαδημητρόπουλος!

  • Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ
Μεγάλη τιμή για τον ΣΕΔΚΑΚ, διαιτητές Α2 οι Μαρουδιάς και Παπαδημητρόπουλος!

Μεγάλη προσωπική επιτυχία για δύο διαιτητές που ανήκουν στον Σύνδεσμος Ερασιτεχνών Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων. Οι Ιάκωβος Μαρουδιάς και Κωνσταντίνος Παπαδημητρόπουλος που αξιολογήθηκαν θα είναι πλέον διαιτητές Α2 εθνικής κατηγορίας!

Αναμφίβολα, πρόκειται για μία επιβράβευση των κόπων τους και της προσπάθειας που καταβάλουν αμφότεροι τα τελευταία χρόνια ως ενεργά μέλη της διαιτησίας.

Ο Μαρουδιάς, ο οποίος έχει καταγωγή από τη Σύρο, ξεκίνησε την διαιτησία το 1997 και το 2011 ανέβηκε στις εθνικές κατηγορίες περνώντας με επιτυχία τις σχετικές εξετάσεις που έδωσε στον Πειραιά. Ο Παπαδημητρόπουλος, από την άλλη πλευρά, έχει καταγωγή από τη Σαντορίνη, ξεκίνησε την διαιτησία το 2002 και οκτώ χρόνια αργότερα (2010) ανέβηκε στις εθνικές κατηγορίες περνώντας με επιτυχία τις σχετικές τις εξετάσεις που έδωσε στο Ρίο, στον νομό Αχαΐας.

Σε τοπικό επίπεδο, είναι οι πρώτοι διαιτητές που έχουν το δικαίωμα να σφυρίξουν σε τόσο υψηλό πρωτάθλημα και τους αξίζουν κάθε άλλο παρά συγχαρητήρια.

Ανάμεσα στους επιτυχόντες βρίσκεται και ένας πρώην διαιτητής του ΣΕΔΚΑΚ, ο οποίος διέπρεψε με τη σειρά του στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΣΚ Κυκλάδων τα τελευταία χρόνια. Ο λόγος για τον Μάριο Κιουλάφα, ο οποίος από πέρυσι ανήκει στον Σύνδεσμο Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Νοτίου Αττικής. Ξεκίνησε την διαιτησία το 2008 και ανέβηκε στις εθνικές κατηγορίες το 2014 περνώντας με επιτυχία τις σχετικές εξετάσεις που έδωσε στην Ερέτρια.

2d94be9a0ae3eb06f24269f43ee1da0d_XL_e9cd7.jpg

Οι αξιολογήσεις των διαιτητών εθνικής κατηγορίας της αγωνιστικής περιόδου 2019-20, είναι:

Από Α2 Κατηγορία σε Α1

1.Αγραφιώτης Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)

2.Γρίβα Πηγή (Αττικής)

3.Δόλγυρας Αθανάσιος (Μαγνησίας)

4.Κωνσταντίνος Εκίζογλου (Κιλκίς)

5.Ζιώγας Αλέξανδρος (Αττικής)

6.Κώτσου Ευαγγελία (Κρήτης)

7.Κανελλόπουλος Μάριος (Αχαΐας-Ηλείας)

8.Λουλουδιάδης Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)

9. Ελένη Μαρίγλη (Λέσβου)

10.Ιωάννης Μπακάλης (Ανατολικής Μακεδονίας)

11.Λάμπρος Νάστος (Κ.Ν. Πελοποννήσου)

12.Βασίλης Ντάνος (Αν. Στερεάς-Εύβοιας)

13.Ευάγγελος Ντόγκας (Ημαθίας)

14.Εμμανουήλ Ορφανός (Αττικής)

15.Ρήγας Ουσταμπασίδης (Αττικής)

16.Δημήτριος Παζώλης (Κ.Δ. Θεσσαλίας)

17.Γεώργιος Πλιάκας (Αττικής)

18.Πέτρος Ρίζος (Κ.Ν. Πελοποννήσου)

19.Ιωάννης Τσιμπούρης (Κ.Ν. Πελοποννήσου)

20.Αριστοτέλης Φάκαρος (Δωδεκανήσου)

21.Όλγα Φραγκούλη (Αττικής)

22.Επαμεινώνδας Χριστινάκης (Κρήτης)

3_3_4jgghlh_5acfb.jpg

Από Β’ Κατηγορία σε Α2 Κατηγορία

1.Αγραφιώτης Γρηγόριος (Θεσσαλονίκης)

2.Ασλανίδης Ηλίας (Νότιας Αττικής)

3. Γεράνιος Λεωνίδας (Νότιας Αττικής)

4.Γεωργούλης Λεωνίδας (Κ.Δ. Θεσσαλίας)

5.Δέλλας Χρήστος (Θεσσαλονίκης)

6.Ελ Ανύ Ντιά Γεράσιμος (Αχαΐας-Ηλείας)

7.Κατσαπρακάκης Χρήστος (Κρήτης)

8.Κιουλάφας Μάριος (Νότιας Αττικής)

9.Κουκουλεκίδης Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)

10.Κούλης Χαράλαμπος (Αττικής)

11.Λαδάς Κωνσταντίνος (Κιλκίς)

12.Λαζόγκα Γεωργία (Αττικής)

13.Μαρινάκης Μεγακλής (Αχαΐας-Ηλείας)

14.Μαρουδιάς Ιάκωβος (Κυκλάδων)

15.Μαρτινάκος Γεώργιος (Αττικής)

16.Μαυρέλης Δημήτριος (Νότιας Αττικής)

17.Παπαδημητρόπουλος Κωνσταντίνος (Κυκλάδων)

18.Παπαδόπουλος Χρήστος (Αττικής)

19.Παπαθανασίου Κωνσταντίνος (Θεσσαλονίκης)

20.Σαρακενίδης Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)

21.Σελεβός Αντώνιος (Θεσσαλονίκης)

22.Σκανδαλάκης Νικόλαος (Κρήτης)

23.Τζίμης Σταύρος (Νότιας Αττικής)

24.Τηγάνης Ιωάννης (Αττικής)

25.Χρυσάφης Σταύρος (Κεντρικής Μακεδονίας)

847c3f432a8aa406bbabe53d50623331_XL_1bbef.jpg

Από Γ’ Κατηγορία σε Β’ Κατηγορία

1.Αγγελής Αργύρης-Σταύρος (Αττικής)

2.Αναστασιάδης Βασίλειος (Θεσσαλονίκης)

3.Γιαννακόπουλος Φώτης (Αττικής)

4.Γιαννούλης Στυλιανός (Μαγνησίας)

5.Ηλιόπουλος Ιωάννης (Θεσσαλονίκης)

6.Θρασυβουλίδης Ορέστης (Θεσσαλονίκης)

7.Καντερές Νικόλαος (Θεσσαλονίκης)

8.Καραμπιτσάκος Απόστολος (Αν. Στερεάς-Εύβοιας)

9.Κούλης Κωνσταντίνος (Αττικής)

10.Λάμπος Παναγιώτης (Αχαΐας-Ηλείας)

11.Λεβεντάκος Παναγιώτης (Αχαΐας-Ηλείας)

12.Λυγούρας Κωνσταντίνος (Δυτικής Μακεδονίας)

13.Μάρκου Γεώργιος (Αχαΐας-Ηλείας)

14.Μπουγλος Παναγιώτης (Μαγνησίας)

15.Μπουγλος Ιωάννης (Μαγνησίας)

16.Ναστούλης Γεώργιος (Αττικής)

17.Νέδογλου Ζαφείριος (Ν. Σερρών)

18.Ντάσης Λάζαρος (Κ.Ν. Πελοποννήσου)

19.Πλατέλλα Διονυσία (Νότιας Αττικής)

20.Τούσης Ναπολέων (Αττικής)

21.Τσάλας Ιωάννης (Μαγνησίας)

22.Τσάνταλη Ειρήνη-Μαργαρίτα (Θεσσαλονίκης)

23.Τσαρδούλιας Τηλέμαχος (Θεσσαλονίκης)

24.Χατζηκώστας Αντώνιος (Ημαθίας)

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου 1-2 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα Ηλυσιακός - Θύελλα Καμαρίου...

Κάλεσμα του Καρτεράδου για το παιχνίδι με τον ΑΟ Σερίφου

Ο Καρτεράδος υποδέχεται τον ΑΟ Σερίφου το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου...

Αίτημα από τον Φωστήρα να ξεκινήσει νωρίτερα το ματς με την Άνω Μερά

Στον Φωστήρα το ματς με τον Άγιο Ιερόθεο ανήκει στο...

Ερμής Κορυδαλλού - ΑΣ Άνω Μερά 1-2 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ από το ματς...

Κ16 ΑΜΣ Φιλωτίου - Παμμηλιακός 2-3 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από τον αγώνα...

Άνετη επικράτηση για την Κ14 του Ανδριακού, 4-1 τον Άγιαξ Σύρου

Ο Ανδριακός πήρε εύκολη νίκη με 4-1 εντός έδρας απέναντι...

Συνέχισε με νίκη η Κ14 του Παμμηλιακού... 4-2 τη Σύρος 2002

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν τα τμήματα των ακαδημιών του Παμμηλιακού. Μετά...

Ο πίνακας των σκόρερ στον 5ο Όμιλο

Διαμορφώθηκε με το πέρας της 12ης αγωνιστικής ο πίνακας των...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Ηλυσιακός-Θύελλα Καμαρίου 1-2 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα Ηλυσιακός - Θύελλα Καμαρίου 1-2.

Κάλεσμα του Καρτεράδου για το παιχνίδι με τον ΑΟ Σερίφου

Ο Καρτεράδος υποδέχεται τον ΑΟ Σερίφου το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου στις 20:30 στο Δημοτικό Γήπεδο Φάρων για την 8η αγωνιστική...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΕΣΚ Κυκλάδων: Το προσχέδιο για το πρόγραμμα των αγώνων (14-15/12)

Δείτε το προσχέδιο των αγώνων μπάσκετ όπως αυτό στάλθηκε στα σωματεία από τη διοργανώτρια ΕΣΚ Κυκλάδων.

ΕΣΚ Κυκλάδων: Τα αποτελέσματα και τα ρεπορτάζ των αγώνων (7-8/12)

Δείτε το το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΣΚ Κυκλάδων που αφορά το διάστημα 7-8 Δεκεμβρίου.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Μάκη Μαρουδιά στην Ραφήνα

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Μάκης Μαρουδιάς στην αναμέτρηση της...

“Σεφτέ” στις νίκες οι γυναίκες του ΠΑΟΝ απέναντι στον ΑΠΑΣ

Πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για το γυναικείο τμήμα του Πανναξιακού...

Ημέρα των γηπεδούχων η 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Νότου της Γ’ εθνικής

Ημέρα των γηπεδούχων θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η 8η αγωνιστική...

“Καθάρισαν” άνετα και δίκαια οι παίδες της ΑΕ Σαντορίνης, 70-46 τον Πανναξιακό ΑΟΝ

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την ΑΕ Σαντορίνης να κάμψει...

Η ΧΒΑ έβαλε …φρένο στο νικηφόρο σερί του ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια”

Το νικηφόρο σερί τριών αγώνων του ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” έλαβε...

Δύο στα δύο επί του ΑΟ Ερμούπολης οι γυναίκες της ΑΕ Σαντορίνης και κορυφή

Δεύτερη νίκη επί του ΑΟ Ερμούπολης σε λιγότερο από 24...

Τρίτωσε το καλό για τις γυναίκες της ΑΕ Σαντορίνης, 65-43 τον ΑΟ Ερμούπολης

Την τρίτη της νίκη, που την φέρνει μόνη στην δεύτερη...

Οι διαιτητές των αγώνων της ΕΣΚ Κυκλάδων

Οι ορισμοί των διαιτητών όπως αυτοί ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ...