Κυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020 21:37

“Kαθάρισαν” στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του ΑΟ Πάρου επί του Μαρπησσαϊκού

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα παίδων του Β’ ομίλου της ΕΣΚ Κυκλάδων πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής 11 Οκτωβρίου ο ΑΟ Πάρου.

Οι νεαροί αθλητές του Θοδωρή Καζακίδη, παρότι παρατάχθηκαν στο ματς του κλειστού της Μάρπησσας με μόλις οκτώ παίκτες, επικράτησαν του Μαρπησσαϊκού με σκορ 41-43 και μπήκαν με το… δεξί στις υποχρεώσεις τους στη νέα αγωνιστική περίοδο.

121386157 2512158149074421 5688357470202501219 n

Σε ένα πολύ νευρικό παιχνίδι, με πάρα πολλά λάθη εκατέρωθεν οι τυπικά γηπεδούχοι του Βαγγέλη Μουρογιάννη ήταν μπροστά στα δύο πρώτα δεκάλεπτα χωρίς να καταφέρουν όμως να ξεφύγουν στο σκορ. Στην επανάληψη, οι παίκτες του ΑΟΠ κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, χάρη στα κρίσιμα καλάθια που πέτυχε ο Γιάννης Σαρρής και στα τρίποντα “μαχαιριά” που σημείωσαν οι Αλέσιο Βλάσι και Αλέξης Σκιαδάς κι έτσι έφτασαν στην κατάκτηση του πρώτου ροζ φύλλου αγώνα για τη φετινή σεζόν.