Σάββατο, 17 Μαρτίου 2012 18:02

Παίδες: Γ.Σ. Μυκόνου - ΤΑΚ Περιστεριώνας

paidiko peristerionas ermoupoli

Αρκετός κόσμος ήταν στις εξέδρες του γηπέδου μπάσκετ της Τήνου για να παρακολουθήσει την προσπάθεια των δύο ομάδων. Του Γυμναστικού και του ΤΑΚ Περιστεριώνα.

William Hill SportsΗ ομάδα του κ. Αντώνη Βιδάλη μπόρεσε και πήρε τη νίκη χάρη στην εμπειρία 2-3 παικτών του. Αντιθέτως η ομάδα του κ. Γιώργου Ρουσσουνέλου αν και έπαιξε για άλλον ένα αγώνα πολύ καλό μπάσκετ έφυγε  ηττημένη. Σίγουρα στο φετινό πρωτάθλημα η ομάδα του Γ.Σ. Μυκόνου, είναι καλύτερη και πιο ανταγωνιστική σε σύγκριση με το περσινό.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 21-30 όμως ο ΓΣ Μυκόνου μείωσε στην 3η περίοδο σε 32-37. Ο Περιστεριώνας με μια πολύ καλή 4η περίοδο πήρε τελικά το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 37-50.

Αυτή ήταν η 4η νίκη ως τώρα στο πρωτάθλημα για τον Περιστεριώνα, παραμένοντας έτσι στην 3η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμού, ενώ ο ΓΣ Μυκόνου παρέμεινε στους 10 βαθμούς και την 4η θέση.