Πέμπτη, 05 Οκτωβρίου 2023 17:59

Άνετο απόγευμα κόντρα στον ΑΟ Ερμούπολης για τους έφηβους του ΑΟ Άνδρου

Ένα εύκολο απόγευμα είχε ο ΑΟ Άνδρου κόντρα στον ΑΟ Ερμούπολης στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος “Daktylidis Windows” της ΕΣΚ Κυκλάδων. Η ομάδα του βορειότερου νησιού του νομού παρότι βρέθηκε μόλις μία φορά πίσω στο σκορ σε όλο το ματς, (7-8) στα πρώτα λεπτά, στη συνέχεια επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της και πήρε το πρώτο της ροζ φύλλο επικρατώντας με σκορ 88-44.

Όπως φανερώνει και το τελικό αποτέλεσμα οι παίκτες του Κυριάκου Μουστάκα ήταν καλύτεροι σε ολόκληρη την διάρκεια του παιχνιδιού και η νίκη τους θεωρείται απόλυτα δίκαιη.

andros ermoupoli efiviko (2)

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο “Εμπειρίκιο” το απόγευμα της Πέμπτης 5/10 και θέλησαν από το πρώτο λεπτό να κάνουν το παιχνίδι τους , μην αφήνοντας πολλά περιθώρια στο σύνολο του Γιώργου Αραβοσιτά τελειώνοντας την πρώτη περίοδο με σκορ 22-12.

andros ermoupoli efiviko (3)

Η πίεση σε όλο το γήπεδο που άσκησαν οι Ανδριώτες στο πρώτο ημίχρονο ήταν το “κλειδί” για την εξέλιξη της αναμέτρησης, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις. Παρόλα αυτά, οι Συριανοί, οι οποίοι ταξίδεψαν με μόλις 9 παίκτες και με υψηλόσωμα κορμιά σε σχέση με τους αντιπάλους τους, προσπάθησαν να κάνουν το παιχνίδι τους, αλλά φάνηκε πως ακόμη θέλουν τον χρόνο τους για να αποδώσουν καλύτερα.