Σάββατο, 21 Οκτωβρίου 2023 19:42

Τρίποντο στη Μύκονο για τον Ανδριακό

Η ομάδα του Ανδριακού έφυγε με τους 3 βαθμούς τη νίκης καθώς επικράτησε με σκορ 1-4 επί της Β' ομάδας της ΑΕ Μυκόνου.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Μυκόνου να πατάει καλύτερα στο γήπεδο και να καταφέρνει να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρουστέμι, όμως ο σύλλογος της Άνδρου ανέβασε ρυθμούς και ισοφάρισε το 12' με γκολ του Κουρέτα. Οι παίχτες του κ. Μαγούλα πήραν το προβάδισμα στο 36' με τέρμα του Τσορτσανίδη.

Στο 2ο ημίχρονο οι Ανδριώτες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και κατάφεραν σκοράρουν το 3ο τους τέρμα στο 60' με τον Σκανδάλη, ενώ το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Κουρέτα με ένα 2ο προσωπικό του τέρμα.