Κυριακή, 03 Δεκεμβρίου 2023 22:38

«Δραματική» νίκη των Κορασίδων του ΑΠΑΣ επί του Μαρπησσαϊκού [pics-vid]

Χιτσκοκικό φινάλε επεφύλασσε η αναμέτρηση για το Πρωτάθλημα Κορασίδων μεταξύ ΑΠΑΣ και Μαρπησσαϊκού με τις γηπεδούχες να επικρατούν τελικά με σκορ 48-47, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι , ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με τις γηπεδούχες να διατηρούν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του , προηγούμενες μάλιστα και με 10 πόντους διαφορά και κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο με 42-33.

Οι φιλοξενούμενες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο ισοφάρισαν και προηγήθηκαν περίπου 3 λεπτά πριν τη λήξη.

Τα κορίτσια του ΑΠΑΣ βρήκαν το ψυχικό σθένος να αντιδράσουν και να "γυρίσουν" την εις βάρος τους κατάσταση επικρατόντας τελικά στις λεπτομέρειες με σκορ 48-47.