Κυριακή, 02 Οκτωβρίου 2011 19:53

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΝΗΡΕΑΣ - ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 2-6 (Video)

pannaxiakos-nireas-2-10-2011

Ο Νηρέας προσπάθησε πολύ, αλλά ο Πανναξιακός είχε την ουσία, δείχνοντας τη διαφορά κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες.

Η ομάδα της Νάουσας πίεσε πάρα πολύ και δεν ξεφούσκωσε αλλά προδόθηκε από κάποια λάθη της άμυνας. Ο Πανναξιακός έπαιξε ουσιαστικά, εκμεταλλευόμενος τις ευκαιρίες που του δόθηκαν ενώ είχε και κάποιες χαμένες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Το πρώτο γκολ προήλθε χωρίς να έχει δημιουργηθεί φάση σε καμία εστία, όταν ο Μοστράτος από το χώρο του κέντρου προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα στον Παπαδάκη, ο Σουσούνης πετάχτηκε και έκλεψε και πλάσαρε στο 15' για το 0-1. Στο 18' ο Στάμος από τα αριστερά έβγαλε τη μπαλιά εκεί που βγήκε ο Τσιτοφώτος και έγραψε το 0-2. Στην αρχή της φάσης οι παίκτες της Νάουσας είχαν χάσει και πάλι εύκολα τη μπάλα. Το 0-3 έγινε και πάλι από μπαλιά του Στάμου και σουτ του Καρούση στο 27'. Αυτό δείχνει ότι καμία φάση δεν πήγε χαμένη για τους φιλοξενούμενους. Ο Νηρέας αντέδρασε και η πίεση έφερε αποτελέσματα όταν έγινε ένα φάουλ στα αριστερά το οποίο εκτέλεσε ο Μπαρμπαρήγος και ο Μοστράτος με κεφαλιά μείωσε σε 1-3. Στο 44' ο Σουσούνης έχασε την ευκαιρία να κάνει το 1-4 και να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα, όταν ο Παπαδάκης έβγαλε ενστικτωδώς σε τετ α τετ. Στο 46' ο Τόσκας δέχτηκε την κίτρινη κάρτα και ένα λεπτό αργότερα κίτρινη δέχτηκε και ο Παπαδάκης. Ο τερματοφύλακας του Νηρέα βγήκε έξω από την εστία του και έκανε φάουλ, από το οποίο προήλθε το τέταρτο γκολ του Πανναξιακού με σκόρερ το Στάμο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανναξιακός έριξε ρυθμό, ο Νηρέας εξακολουθούσε να πιέζει. Στο 56' ο Χατζία πήρε κίτρινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα. Στο 62' ο Στάμος είδε τον Παπαδάκη έξω από την εστία του και πλάσαρε από 40 μέτρα, κάνοντας το 1-5, ένα γκολ που χειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους του Νηρέα. Στο 65' είχαμε άλλη μία κίτρινη στον Κρητικό του Πανναξιακού λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Στο 77' σε μια μπαλιά προς την εστία του Πανναξιακού, ο Παπαδόπουλος δε συνεννοήθηκε με το Θέμελη και με κεφαλιά "έστρωσε" τη μπάλα στον Κρητικό σε κενή εστία που έκανε το 2-5. Το τελικό 2-6 σημείωσε ο Στάμος

pannaxiakos-nireas-2-10-2011-6

Μεγάλη εμφάνιση από τον Πολυκρέτη Ε. και το Στάμο που είχε δύο ασίστ και ένα γκολ. Πλέον ο Πανναξιακός περιμένει τον επόμενο αντίπαλο στην κλήρωση της Δευτέρας, ενώ η ομάδα της Νάουσας επικεντρώνεται στο πρωτάθλημα και το εναρκτήριο παιχνίδι με την Άνω Σύρο.Free Image Hosting at www.ImageShack.us

ΝΗΡΕΑΣ : Παπαδάκης, Μπίμπα, Χατζία, Δελημπαλταδάκης (68' Ρούσσος Π), Μπαρμπαρήγος, Πραμάτιας (55' Σουλίδης), Ρούσσος Ε, Τριπολιτσιώτης (41' Τέτλα), Νικολόβ, Κρητικός, Μοστράτος

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ : Θέμελης, Κατσάνης (59' Αγγελής), Καρατέλιος, Παπαδόπουλος, Τόσκας, Κολιούσης, Καρούσης (59' Κοττάκης), Πολυκρέτης Ε, Σουσούνης, Στάμος (63' Κρητικός), Τσιτοφώτος.