Τετάρτη, 19 Δεκεμβρίου 2018 20:17

Ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Κύπελλο Ελλάδας η Θύελλα Καμαρίου [pics-vid]

Η Θύελλα Καμαρίου έγραψε ιστορία με την συμμετοχή της στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας, που ολοκληρώθηκε σήμερα απέναντι στην 3η ομάδα στον βαθμολογικό πίνακα της super league, τον Ατρόμητο.

Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο της Ριζούπολης, με γηπεδούχο ομάδα τη Θύελλα Καμαρίου.

Οι «Καμαριανοί» δεν άντεξαν στην πίεση απέναντι σε ομάδα που έχει Ευρωπαϊκές βλέψεις, γνωρίζοντας την ήττα με 0-8.

Πλέον, η ομάδα του Κώστα Μιχάλη, θα επικεντρώσει στον στόχο που έχει θέσει από την αρχή της σεζόν, που δεν είναι άλλος από την παραμονή στη Γ΄ Εθνική κατηγορία.

Το σκορ για την ομάδα του Νταμίρ Κάναντι άνοιξε ο Βασιλακάκης στο 9΄, με τον Ούμπιδες να διπλασιάζει με εκπληκτικό σουτ τρία λεπτά αργότερα. Έως τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα των δυτικών προαστίων είχε σημειώσει άλλα τρία τέρματα, με τους Καρασαλίδη στο 15΄, Μούγιακιτς στο 28΄ και Σάκιτς στο 43΄.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έριξε το ρυθμό, όμως η διαφορά δυναμικότητας με την ομάδα της Σαντορίνης ήταν τέτοια που ακόμη και στο «ρελαντί» πέτυχε άλλα τρία τέρματα. Ο Μούγιακιτς «έγραψε» το 0-5 στο 65΄ και οι Κωστσόπουλος, Ενσικουλού πήραν τη «σκυτάλη» σκοράροντας στο 74΄ και το 80΄.

Η  Θύελλα έχασε μοναδική ευκαιρία για το παρθενικό της τέρμα στο Κύπελλο, όταν ο Λιγνός βρέθηκε απέναντι στον Θεοδωράκη αλλά ο γκολκίπερ του Ατρόμητου έσωσε.

Κάπως έτσι, οι Περιστεριώτες κατέκτησαν την πρωτιά στον όμιλο μετά την τριπλή ισοβαθμία με ΠΑΣ και Ηρακλή και προκρίθηκαν στη φάση των «16» μαζί με την ομάδα των Ιωαννίνων.

Οι συνθέσεις:

Θύελλα Καμαρίου (Κώστας Μιχάλης): Ανδριόλας, Λιγνός, Σπανός, Μαντούσης (56' Μανέ), Ρέτζο, Φίλων, Γατσέλος, Σιμιτζής, Αργυρίου (61' Βλαβιανός), Δαβιλάς (71' Δημητρακόπουλος), Μαυρομάτης

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Θεοδωράκης, Σάκιτς (53' Γιαννούλης), Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Καρασαλίδης, Ενσικουλού, Βασιλακάκης (66' Ρονάλντο), Ρισβάνης (46' Στρούγγης), Μούγιακιτς, Κιβρακίδης