Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου 2019 20:32

Προκρίθηκε όμως δεν άρεσε ο ΑΟ Σύρου, 0-2 τον Πάγο [pics]

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την εμφάνιση που πραγματοποίησε ο ΑΟ Σύρου επικράτησε με 0-2 του ΑΟ Πάγου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Γιώργου Ρούσσου δεν εξέπληξε με την απόδοση της ωστόσο είχε την ουσία πετυχαίνοντας δυο τέρματα.

Όσον αφορά τον ΑΟ Πάγου, η ομάδα του Χρήστου Φωκά παρότι παρατάχθηκε με αρκετά παιδιά νεαρής ηλικίας έδειξαν ότι εφόσον συνεχίζουν με τον ίδιο ζήλο το μέλλον τους ανήκει. Στο 30' ο Οικονομόπουλος και στο 81' ο Ραμπαβίλας πέτυχαν τα γκολ που χάρισαν τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Το φιλμ του αγώνα

6’ μεγάλη ευκαιρία για τον Α.Ο. Σύρου με τον Σαμανίδη, έπειτα την κάθετη πάσα του Χούρου. Ο Μαρουδιάς με τα πόδια έδιωξε τη μπάλα και κράτησε το μηδέν στην εστία του.

8’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ραμπαβίλα, ο γκολκίπερ του Πάγου έδιωξε τη μπάλα χωρίς πρόβλημα. Στην προηγούμενη φάση τραυματίστηκε ο Οικονομόπουλος, ο οποίος μετά από αγκωνιά «απέκτησε» ένα βαθύ Θλαστικό τραύμα πάνω από το δεξί φρύδι. Χρειάστηκε περίπου 10 λεπτά για να επιστρέψει καθώς ο γιατρός αγώνα προσπαθούσε αρχικά να σταματήσει το αίμα και στη συνέχεια να κλείσει το τραύμα.

14’ άουτ πέρασε το σουτ που επιχείρησε έξω από την μεγάλη περιοχή ο Γιάννης Αργυρός.

19’ τεράστια ευκαιρία για το συγκρότημα του Γιώργου Ρούσσου με τον Χούρο. Ο μεσοεπιθετικός του Α.Ο. Σύρου μετά την πάσα του Ραμπαβίλα βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

21’ ο Ραμπαβίλας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα προς την εστία του ανήμπορου να αντιδράσει Μαρουδιά, όμως ο Γεράρδης ήταν στην γραμμή και έδιωξε την μπάλα πριν καταλήξει στο βάθος της εστίας της ομάδας του.

22’ εκτός αγωνιστικού χώρου πέρασε το σουτ του Ραμπαβίλα, από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

24’ άουτ κατέληξε η μπάλα στην κεφαλιά του Ραμπαβίλα, έπειτα την εκτέλεση φάουλ του Χούρου από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής.

29’ ο Μαραγκός πήδηξε πιο ψηλά από όλους πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου.

30’ ο Οικονομόπουλος μετά την ασίστ πάρε- βάλε του Ραμπαβίλα με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μαρουδιά.

36’ άουτ πέρας τη μπάλα στο σουτ του Άγγελου Αργυρού από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

41’ δεν βρήκε τη μπάλα ο Ραμπαβίλας στο φάουλ του Χούρου και ο Α.Ο. Σύρου έχασε μία ακόμη καλή ευκαιρία για γκολ.

65’ άουτ πέρασε η μπάλα στο σουτ του Σούμπιτση.

71’ τεράστια ευκαιρία για τους τυπικά φιλοξενούμενους με τον Βαμβακούση ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Μαρουδιά, όμως ο γκολκίπερ του Πάγου με τα πόδια έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ.

78’ διπλή μεγάλη ευκαιρία για το συγκρότημα του Γιώργου Ρούσσου. Σαμανίδης και Χούρος είδαν τον Μαρουδιά να αποκρούει και να διώχνει τη μπάλα. Αρχικά ο Σαμανίδης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής προσπάθησε να νικήσει τον Μαρουδιά, όμως ο τερματοφύλακας του Πάγου με υπερένταση έδιωξε τη μπάλα, στη συνέχεια της φάσης ο Χούρος από κοντά νικήθηκε και πάλι από τον νεαρό γκολκίπερ ο οποίος ήταν και ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Πάγου.

80’ ο Ραμπαβίλας βγήκε μόνος απέναντι στον Μαρουδιά και με ψηλοκρεμαστό σουτ προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο φορ του Α.Ο. Σύρου στάθηκε άτυχος καθώς είδε τη μπάλα να σταματά στην συμβολή των δοκαριών.

81’ στην επαναφορά η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Μουλίδη όπου με σουτ ο μεσοεπιθετικός της ομάδας της Σύρου έκανε το 0-2. Σκορ το οποίος δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

88’ ο Σαμανίδης με ατομική ενέργεια βρέθηκε απέναντι από τον Μαρουδιά, όμως ο γκολκίπερ του Πάφου με τα πόδια έδιωξε σε κόρνερ.

89’ ευκαιρία με τον Χρυσικό για τον Α.Ο. Σύρου. Ο Μαρουδιάς με τις γροθιές έδιωξε σε κόρνερ.

90+ άουτ πέρασε το σουτ του Χούρου έπειτα τη σέντρα από τα δεξιά του Χρυσικού.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σοφιανός Αγγέλου με βοηθούς τους κ.κ. Ρούσσο και Βαρθαλίτη.

Πάγος (Φωκάς): Μαρουδιάς, Ανδρεαδάκης (88’ Βοπόπουλος), Αρακάς, Γεράρδης, Κλίτον, Κασσανδρινός (86’ Μαυρικάκης), Φωτεινιάς, Γ. Αργυρός (69’ Βουτσίνος), Πρίντεζης, Μαϊπάς, Μαραγκός.

Στον Πάγκο επίσης ήταν: Καραμολέγκος, Βαμβακούσης, Πιταούλης.

Α.Ο. Σύρου (Ρούσσος): Αναστασόπουλος, Σαμανίδης, Φιλίππου, Μαραγκός, Α. Αργυρός, Ζουμπουρνέλης, Λούσσας (59’ λ.τρ. Μουλίδης), Οικονομόπουλος (78’ Ντόγος), Χούρος, Ραμπαβίλας (83’ λ. τρ. Χρυσικός), Σαγκινέτος (67’ Βαμβακούσης).

Επίσης στον πάγκο ήταν: Βαμβακούρης, Μέτου, Νταβαρινός.