Σάββατο, 14 Σεπτεμβρίου 2013 15:03

Live Score σε Νάξο και Σαντορίνη

Αγαπητοί φίλοι του Κυκλαδίτικου ποδοσφαίρου γεια σας,

Σε λίγο θα σας μεταδώσουμε με live-score, τα παιχνίδια Κυπέλλου μεταξύ του ΑΜΣ Φιλωτίου και του ΠΑΣ Νάξου στο γήπεδο του Αγερσανίου και του Πανθηραϊκού με τον ΑΟ Καρτεράδου στο γήπεδο του Καμαρίου.

Οι δυο αγώνες κυπέλλου ανοίγουν την ποδοσφαιρική αυλαία στις Κυκλάδες και με την ευκαιρία αυτή να ευχηθούμε σε όλους σας, να έχουμε μια καλή χρονιά, γεμάτη επιτυχίες για τις Κυκλάδες μας, υγεία και φώτιση σε όλο τον κόσμο.

Για να ανανεώνεται την σελίδα πατάτε το F5

Ο αγώνας στην Νάξο θα ξεκινήσει στις 16:00 με διαιτητικό τρίο τους κ.κ. Κουζούμη, Δεληγιάννη και Μουτάφη, ενώ στο Καμάρι μισή ώρα μετα και διαιτητές θα είναι οι κ.κ. Μενδρινός Λ., Σουλτάνης και Ζώρζος.

ΑΜΣ Φιλωτίου - ΠΑΣ Νάξου 3-2 ΤΕΛΙΚΟ

16:08 έναρξη

ΑΜΣ Φιλωτίου: (Βασαλάκης) Παλάζης, Μουστάκας Ν., Λιόφαγος, Κατσούρος, Μουστάκας Α., Προμπονάς, Πολυκρέτης, Μουστάκας Δ., Κρητικός, Λυμπερτάς, Μανωλάς,

ΠΑΣ Νάξου: (Μαράκης), Χίκα, Φλεριανός, Κλουβάτος, Πρωτονοτάριος, Μαράκης, Σορώκος, Ζακο, Παπαδόπουλος, Μαράκης Π., Μοσχονάς, Σκιαδάς.

16:10 Γκολ... Δύο πολύ γρηγορα γκολ για τους Φιλωτίτες. Στο 8' ο Πρωτονοτάριος με αυτογκολ κάνει το 1-0 και ένα λεπτο αργότερα ο Μουστακης Αποστόλης με απευθίας φάουλ απο τα 40 μέτρα διπλασιάζει τα γκολ για την ομάδα του.

16:20 Γκολ... Στο 11' ο Μοσχονάς με πλασέ μειώνει το σκορ σε 2-1

16:23 Γκολ... Στο 15' ο Μανωλάς δίνει εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων για την ομάδα του κάνοντας το 3-1

16:34 Πολύ καλή ευκαιρία με τον Μοσχονά στο 20' και στο 26' ο Σορώκος με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Παλάζη.

16:40 στο 32' σουτ του Μανωλά μέσα απο την μεγαλη περιοχή όμως οι αμυντικοί σωζουν πάνω στην γραμμή

16:47 Γκολ... για τον ΠΑΣ. ο Σκιάδας με σουτ κάνει 3-2 για την ομάδα του στο 38'

17:05 Ημίχρονο στο Αγερσανί. 3-2 για το Φιλώτι.

17:19 Πολύ καλη ευκαιρία με τον Λυμπερτα για το Φιλώτι στο 57'

17:23 Στο 61' το σκορ παραμένει στο 3-2

17:38 Ο ΠΑΣ είχε δυο πολύ καλες ευκαιριες για να ισοφαρίσει όμως ο έμπειρος Παλάζεις απέκρουσε και στις δύο. Στο 62' Σκιαδάς και στο 74' ο Μοσχονάς. Το Φιλώτι απάντησε με σούτ του Λυμπερτά που πέρασε μόλις άουτ στο 75'.

17:50 Το σκορ παραμένει 3-2 υπέρ του Φιλωτίου στο 85'

17:55 Έχουμε μπεί στις καθυστερήσεις. το σκορ 3-2 για το Φιλώτι.

17:59 Τελος παιχνιδιού. Το Φιλώτι στην επόμενη φαση του Κυπέλλου Κυκλάδων.

Πανθηραϊκός Καρτεράδος 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

16:41 έναρξη

16:51 Διερευνητικό το πρώτο δεκάλεπτο στο Καμαρι.

17:08 Το σκορ παραμένει στο 0-0 στο 27'

17:18 Τιποτα δεν έχει αλλάξει και το σκορ παραμένει στο 0-0 στο 35'

17:30 Ημίχρονο. Μέτριο πρώτο ημίχρονο με μόλις δύο καλές φάσεις για τον Πανθηραϊκό.

17:42 εναρξη 2ου ημιχρόνου

17:45 Γκολ... Στο 47' ο Κωλέτσης ανοίγει το σκορ κάνοντας το 1-0 με δυνατό σουτ έξω απο την μεγαλη περιοχή.

17:55 Το σκορ παραμένει 1-0 στο 55'

18:15 Είμαστε στο 75' και το σκορ παραμενει 1-0 υπέρ του Πανθηραϊκού χάρη στο τερμα που σημείωσε ο Κωλέτσης στο 2' της επανάληψης.

18:27 Γκολ... στο 86' ο Κουλόλι διπλασιάζει τα γκολ για την ομάδα του με πλασέ έπειτα απο εκτέλεση κόρνερ.

18:30 Είμαστε στο 89' και όλα δείχνουν ότι πολύ δύσκολα να αλλάξει κάτι και ο Πανθηραϊκός θα είναι η ομάδα που θα περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

18:31 Τελικό αποτέλεσμα 2-0.

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας. Σας ευχόμαστε ενα όμορφο σαββατόβραδο...

Κατηγορία ΚΥΠΕΛΛΟ
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Αρχίζει το ματς Πρόκριση για τον Πανθηραϊκό‏ »