Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2012 01:21

Πύργος ο Σόλωνας!!!

pyrgos-tragaia 0 1 2012

Με χατ τρικ του ταλαντούχου νεαρού παίκτη Φύτρου Σόλωνα, ο Πύργος επιβλήθηκε με 3-1 επί του μέχρι πρότινος πρωτοπόρου Αστέρα Τραγαίας, παίρνοντας έτσι ταυτόχρονα και τη ρεβάνς από την ήττα του πρώτου γύρου.

William Hill Sports Ο αγώνας ήταν αρκετά σκληρός με δυνατά μαρκαρίσματα εκατέρων. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να τελειώσουν και οι δύο ομάδες με λιγότερους παίκτες. Η πρώτη αποβολή ήταν στο 35ο λεπτό του Σπύρου Μάκαρη και από πλευράς Πύργου αποβλήθηκε ο Κλουβάτος Κώστας στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Ορφέας στο 89ο λεπτό.

Ο Πύργος προηγήθηκε με τον Φύτρο Σόλωνα στο 38ο λεπτό μετά από πολύ όμορφη κάθετη μπαλιά στο κενό χώρο του Χρυσοχού

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μόλις στο 49ο λεπτό ισοφάρισε με πέναλτί σε 1-1 με τον Μασούρα.

Μετά την ισοφάριση το παιχνίδι έγινε και πάλι σκληρό.

Ο Πύργος και πιο συγκεκριμένα ο Φύτρος… συνέχισε το κρεσέντο των δικών του τερμάτων αφού με ένα υπέροχο γυριστό με το δεξί του Σόλωνα Φύτρου μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε στο 75ο λεπτό το 2-1!

Και 2 λεπτά αργότερα πάλι ο Φύτρος Σόλωνας! και πάλι με το δεξί έκανε το τελικό 3-1 στο 77ο λεπτό.

Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε και τους δύο να συγκατοικούν πια στη κορυφή της βαθμολογίας.