Κυριακή, 15 Οκτωβρίου 2017 23:59

«Πήρε» το Παριανό ντέρμπι ο Μαρπησσαϊκός

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Μαρπησσαϊκός έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου Νηρέα και έφυγε νικητής με 0-4 στο Παριανό ντέρμπι του 2ου ομίλου που αποτέλεσε την πρεμιέρα για τις δύο ομάδες.

Οι Βιτηλαίος στο 7ο και ο Τριβυζάς στο 45ο λεπτό έκαναν το 0-2 του πρώτου μέρους.

Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονο ο Παντελαίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3, για να έρθει το γκολ του Εμίλ στο 75΄να διαμορφώσει το τελικό 0-4.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν ένα χαμένο πέναλτι με τον Χασάνι χρησιμοποίησαν πολλούς νεαρούς παίκτες στη σύνθεση τους, με έναν από αυτούς να είναι ο 14χρονος Σιμόπουλος που έχει βγει από τα σπλάχνα του συλλόγου.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βαγγέλης Ρούσσος, με βοηθούς τους Μάριο Βακόνδιο και Σεμίνα Μαργαρίτη.

ΝΗΡΕΑΣ (Χρυσοχός): Καρποδίνης, Ρούσσος Λ., Ζουμής, Χρυσοχός, Βεντούρης ( 81' Ρούσσος Χρ.), Βράπι, Γκέμπορις (66΄ Ρούσσος Γ.), Κορτιάνος (63΄ Αρκουλής Ι .), Αρκουλής Ν, Χασάνι, Τσαλίκης (73' Σιμόπουλος).

Αναπληρωματικοί: Σουλεϊμάνι, Στέφος, Ρούσσος Χαρ.

ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ (Γαβαλάς): Ανουσάκης (77' Τζανακόπουλος Γ.), Τριβυζάς, Κορρές, Τριαντάφυλλος, Τζανακόπουλος Μ. (86΄ Φραντζής,) Παπαδόπουλος (77' Ντζουμανίκας,) Αντωνόπουλος, Παντελαίος, Εμίλ, Βιτζηλαίος, Τζανακόπουλος Κ. (72' Βράπι).

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος Μ., Κρητικός, Μανιώτης.