Σάββατο, 21 Οκτωβρίου 2017 23:42

Βροχή τα γκολ στον Αρχίλοχο με νικητή τον ΑΟ Πάρου

Χωρίς απώλειες πέρασε ο ΑΟ Πάρου από το τοπικό ντέρμπι απέναντι στον Μαρπησσαϊκό, με την ομάδα του Δημήτρη Τριανταφυλάκου να δείχνει χαρακτήρα στα κρίσημα σημεία του αγώνα και να φεύγει με το τρίποντο από το γήπεδο του Αρχιλόχου επικρατώντας με το «Αγγλικό» 3-5.

Χαρακτηριστικό της τροπής που πήρε το σκορ είναι ότι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 2-4 υπέρ του φιλοξενούμενου ΑΟ Πάρου.

Ο Βιτζηλαίος στο 5΄στο 5 έκανε το 1-0, με τον Γιαννούλη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 17’.

Ο Αρκουλής στο 20΄πέτυχε την ανατροπή του σκορ με 1-2, ενώ ο Μαρπησσαϊκός που δεν τα έβαζε κάτω ισοφάρισε σε 2-2 και πάλι με τον Βιτζηλαίο στο 24’ .

Το ημίχρονο έκλεισε με ακόμη δύο τέρματα για τον ΑΟ Πάρου, με τον Κληρονόμος στο 25΄ και ένα αυτογκόλ στο 30΄ να ανεβάζουν το δείκτη του σκορ στο 2-4 της ανάπαυλας.

Ένα γκολ για την κάθε ομάδα στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι όσο αφορούσε τον τελικό νικητή, με τον Βράπι στο 49΄να μειώνει σε 3-4 και τον Πρίνα στο 51΄να διαμορφώνει το τελικό 3-5.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βακόνδιος με βοηθούς τους Καλόγερα και την κυρία Μαργαρίτη.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός (Γαβαλάς): Τζανακόπουλος Γ., Κορρές, Τριαντάφυλλος (70΄Βιτζηλαίος Ν.), Παπαδόπουλος, Αντωνόπουλος (80΄Τζανακόπουλος Κ.), Παντελαίος, Γκέμπορις, Βιτζηλαίος, Κρητικός, Βράπι (64΄Ρούσσος), Φρατζής

Αναπληρωματικοί: Τζουμανίκας, Ζουμής, Τσιγώνιας, Φρατζής

Α.Ο Πάρου (Τριανταφυλλάκος): Χαριστός, Σωτηρόπουλος, Μπαρδάνης, Τσούκε (60΄Καντιώτης), Πρίνα (59΄Ρούσσος Α.), Γαβαλάς, Αρκουλής, Γιαννούλης (50΄Καραφυλλάκης), Κληρονόμος (78΄Τσόκα), Τριανταφυλλίδης, Γιουρτζίδης

Αναπήρωματικοί: Γκιόκα, Λουκής, Κούτσα, Καραφυλλάκης