Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Δευτέρα, 06 Νοεμβρίου 2017 17:12

Σαν «σίφουνας» πέρασε από την Ίο η Θύελλα Καμαρίου [pics-stats]

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα η Θύελλα Καμαρίου επικράτησε εύκολα με 1-7 του ΑΣ Ίου στο παιχνίδι που έγινε χθες στο όμορφο Κυκλαδονήσι και παρέμεινε μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου έχοντας το απόλυτο με 4 νίκες στα 4 παιχνίδια που έχει δώσει φέτος.

Η ομάδα του Κώστα Μιχάλη που δουλεύει σαν καλοκαρδισμένο ρολόι κατάφερε να μετατρέψει και αυτό το παιχνίδι σε παράσταση για έναν ρόλο, καθώς η λήξη του πρώτου ημιχρόνου τη βρήκε να προηγείται με 0-5.

Από την άλλη ο ΑΣ Ίου είχε κόντρα τον ισχυρό αέρα, πράγμα που μαζί με την πίεση του αντιπάλου τους έβγαλε από νωρίς εκτός μάχης.

Πριν την έναρξη του αγώνα υπήρξαν όμορφες στιγμές καθώς οι δύο ομάδες αντάλλαξαν αναμνηστικά και άνθη, ενώ φωτογραφήθηκαν μαζί.

Γκολ και στιγμές

13’ Ξερό σουτ του Μαυρόμμάτη από το ύψος της μεγάλης περιοχής τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Βολικάκη.

16΄ 0-1 με κοντινό πλασέ του Δαβιλά

26΄0-2 ο Ερρίκος με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

28΄Ο Νομικός για τον ΑΣ  Ίου με κοντινό πλασέ από θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα να περάσει ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ανδριόλα.

31΄ 0-3 ο Μαυρομάτης με κεφαλιά έκανε 3 τα τέρματα της Θύελλας Καμαρίου.

33΄0-4 με πέναλτι που κέρδισε ο Ερρίκος και το εκτέλεσε ο ίδιος η Θύελλα ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

44΄0-5 λίγο πριν λήξη το ημίχρονο ο Μαυρομάτης που ήταν από τους κορυφαίους της Θύελλας με τακουνάκι έκανε το 0-5 του πρώτου ημιχρόνου.

53΄0-6 ο Φύτρος από το ύψος της μικρής περιοχής με σουτ έκανε το 0-6.

60΄0-7 ο Ερρίκος σέντραρε από δεξιά και ο Μαυρομάτης με κεφαλιά έκανε 7 τα τέρματα της Θύελλας.

90΄1-7 ο Νομικός στην εκπνοή της αναμέτρησης πέτυχε το γκολ της τιμής με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 1-7.

Διαιτητής ήταν ο κ. Παντελάκης με βοηθούς τους Φαν Άακεν και Νάκκα.

ΑΣ Ίου (Καραβάς): Βολικάκης, Χάρος, Στράκας Α. (46΄Αραούζος Ν.) , Καρράς Φ., Καρράς Κ., Αθανασίου (75΄ Ιωαννίδης), Δράκος, Σπυράκης, Τασούλης (75΄Μέττος), Νομικός, Καλαθάς (46΄ Σταυράκης).

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι:  Ιωαννίδης, Σακιριανός, , Στράκας Ι., , Σκαγιάς.

Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας (46΄Κόντρα), Λυγνός, Σπανός, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων (46΄Πάγια), Ερρίκος (64΄Λύκος), Γιαννής, Φύτρος, Δαβιλάς (73΄Νομικός), Μαυρομάτης.

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι:  Δανέζης, Ζαχαράκης.