Κυριακή, 25 Νοεμβρίου 2018 16:51

Πέρασε από τα Μάρμαρα ο ΑΟ Πάρου, 1-3 τον Αστέρα [vid]

Την πέμπτη του νίκη στα τελευταία έξι ματς πανηγύρισε ο ΑΟ Πάρου που επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι με 1-3 του Αστέρα Μαρμάρων.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο σημείο του αγώνα αφού μετά το 0-1 επέβαλλαν το ρυθμό τους.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Χρήστου Γαβαλά παρέμεινε στην κορυφή μαζί με τον ΑΟ Σερίφου και το ντέρμπι της επόμενης εβδομάς ανάμεσα στις δυο ομάδες θα κρίνει πολλά.

Στο 23' έγινε το 0-1 με τον Σγουράτι που σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον Αρκουλή στο 58' με ωραίο σουτ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 63' ο Γιουρτζίδης με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3, με τον Ουέλινγκτον με κεφαλιά στο 83 μετά από κόρνερ του Κληρονόμου να μειώνει σε 1-3 για τον Αστέρα.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

8' Χαραλαμπίδης έκανε τη σέντρα από πλάγια όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία.

9' Αρκουλής έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να φεύγει άουτ

14' Βαθιά μπαλιά του Καραφυλλάκη η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Μπάκου που βγήκε για να διώξει και κατέληξε λίγο άουτ.

15' Κόρνερ για τον ΑΟ Πάρου με τον Γκιόκα, κεφαλιά Πάπα λίγο άουτ.

23' 0-1 Ο ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Δυνατό πλάγιο Αρκουλή, έγινε σύγχυση στο κέντρο της άμυνας και ο Σγουράτι με πλασέ έκανε το 0-1.

30' Από εκτέλεση φάουλ του Παρζάλη ο Ουέλινγκτον με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ

35' Εναέριο σουτ του Καραγκούνη μέσα από την περιοχή η μπαλα άουτ

38' Δυνατό σουτ του Σγουράτι απομακρύνει με γροθιές ο Μπάκο.

39' Κόρνερ Κληρονόμου ο Παρζάλης προλαβαίνει την έξοδο του Χαριστού αλλά από το ένα μέτρο δεν μπορεί με κεφαλιά να ισοφαρίσει.

56' Σουτ Σγουράτι από απόσταση η μπάλα στο δοκάρι

58' 0-2 Ο ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Αρκουλής μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ και η μπάλα στα δίχτυα

63' 0-3 Ο ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Προσπάθεια του Πάπα από δεξιά γύρισμα απόκρουσε ο Κλούβας με το κεφάλι και ο Γιουρτζίδης με σουτ κάνει το 0-3.

67' Χαραλαμπίδης μετά από πάσα του Αλιμπράντη εξ επαφής κάνει το πλασέ η μπάλα άουτ.

84' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ 1-3. Μετά εκτέλεση κορνερ του Κληρονόμου ο Ουέλινγκτον με πέναλτι κάνει το 1-3

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ (Χρήστος Σάμιος) Μπάκο, Παρτζάλης, Μπελούκης Σ., Ουέλινγκτον, Αντιπαριώτης (34' λ.τρ. Ορούτσι), Κλούβας, Χαραλαμπίδης, Κληρομόμος, Βιντζηλαίος (65' Μοστράτος), Αλιπράντης, Πατρίκου (70' Ρούπας).

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Χρήστος Γαβαλάς) Χαριστός, Πάπα, Βλακάς, Γκιόκα (79' Γκαρώνης), Καραφυλλάκης, Τσούκε, Αρκουλής (75' Σαρρής Ι.), Καραγκούνης, Τσόκα (61' Κούτσα), Σγουράτι (88' Λεοντής), Γιουρτζίδης.