Κυριακή, 03 Μαρτίου 2019 10:59

Ιδανική εκκίνηση για τον Πάγο στους αγώνες κατάταξης, 1-0 τον ΑΣ Ίου [pics+vid]

Με το δεξί ξεκίνησε στους αγώνες κατάταξης, αναφορικά με τις ομάδες που τερμάτισαν στην 4η θέση των τριών ομίλων ο Πάγος αφού επικράτησε με 1-0  του ΑΣ Ίου στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς.

Το συγκρότημα του Χρήστου Φωκά με γκολ του Πρίντεζη στο 34' πήρε αυτό που ήθελε, ωστόσο οφείλει πολλά στον τερματοφύλακα Νικητίδη ο οποίος στο 68' είπε ''όχι'' στο πέναλτι του Ξενιού παρότι είχε περάσει στο γήπεδο λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα μετά την αποβολή του Θανάση Μαρουδια.

Από την άλλη ο ΑΣ Ίου δικαιούται κάτι περισσότερο από το ματς βάσει των ευκαιριών όμως αποχώρησε με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

1' Φάουλ Κόνστα δύσκολα ο Μαρουδιάς.

2' Σουτ του Τσιτωνα μονος του σε τετ α τετ διωχνει ο Μαρουδιας με τα πόδια.

3' Λάθος του Πάγου ο Τσιτώντας δεν μπορει και το σουτ του Ξενιου καταλήγει αουτ

14' Σουτ του Παπούδη μπλοκάρει ο Βολικάκης.

17' Ο Ξενιός βρίσκει στην πλάτη της άμυνας τον Τσιτώνα που μπήκε μέσα στην περιοχή όμως το πλασέ του πέρασε μόλις αουτ.

19' Ατομική ενέργεια και σουτ του Πρίντεζη η μπάλα μόλις άουτ.

23' Σουτ του Αντώνη Στράκα η μπάλα άουτ.

30' Φάουλ Χαλκιά δύσκολα ο Βολικάκης σε κόρνερ.

34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΓΟ. Ο Χαλκιάς με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Πρίντεζη που έκανε το κοντρόλ και μπήκε στην περιοχή και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0.

36' Μπαίνει ο Πρίντεζης μέσα στην περιοχή όμως η λόμπα του καταλήγει ψηλά άουτ.

43' Σουτ του Παράβαλου η μπάλα άουτ.

43 Φάουλ Αργυρού στο δεύτερο δοκάρι κεφαλιά Παπούδη η μπάλα λίγο άουτ.

45' Φάουλ Αργυρού κεφαλιά Πρίντεζη λίγο άουτ.

46' Σουτ του Μάιπα στα ποδια του Χάσα και κόρνερ

48' Φάουλ Καρρά κεφαλιά του Ντόντα η μπάλα άουτ.

65 Σουτ του Πρίντεζη η μπάλα άουτ.

67' Ο Τσιτώντας κλέβει τη μπάλα από τον Μαρουδιά που κάνει ολέθριο λάθος και ο διαιτητής Ζαράνης καταλογίζει πέναλτι αποβάλλοντας με απευθείας κόκκινη τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

68' Ο Νικητίδης αποκρούει το πέναλτι και το 1-0 παραμένει.

ΑΟ ΠΑΓΟΥ (Χρήστος Φωκάς) Μαρουδιάς Θ., Φωτεινάς, Μαρουδιάς, Γεράρδης, Βαβουράκης, Χαλκιάς, Πρίντεζη (90+2 Βουτσίνος), Αργυρός, Παράβαλος (90 Ρούσσος Κ.), Αρακάς (46' Μάιπας), Παπούδης (69' Νικητίδης).

ΑΣ ΙΟΥ (Θοδωρής Καραβάς) Βολικάκης, Χάσα, Στράκας Α., Πούλος,, Καρράς Φρ., Πισκάσι (82' Νομικός), Τσιτώνας, Μέττος, Κονστας (63' Σταυράκης), Ξενιός, Ντόντα.