Σάββατο, 09 Μαρτίου 2019 16:46

Χορταστικό 2-2 ανάμεσα σε Νηρέα και Μαρπησσαϊκό [vid+pics]

Σε ένα ματς όπου τα πάντα σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις Νηρέας και Μαρπησσαϊκός έμειναν στο 2-2 στο τελευταίο παιχνίδι του 2ου ομίλου με αποτέλεσμα, η ομάδα του Νίκου Μοστράτου να τερματίσει στην 5η και ο σύλλογος της Μάρπησσας στην 6η θέση.

Αυτό σημαίνει ότι ο Αστέρας Μαρμάρων θα διεκδικήσει την παραμονή μέσω των μπαράζ ανάμεσα σε ΑΣ Ίου και ΑΟ Πάγου αφού ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του όντας τέταρτος.

Το συγκρότημα του Νίκου Μοστράτου με γκολ του Ραμπαβίλα στο 90' με πέναλτι και του Αρκουλή στο 90+1 έφερε τούμπα το ματς κόντρα στη ροή του αγώνα, ωστόσο ο Καλαβρουζιώτης στις καθυστερήσεις με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Αριανούτσου διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στο 51' ο Στρατής Κρητικός είχε κάνει το 0-1.

Στο α' μέρος οι δυο ομάδες προσπάθησαν έχοντας από ένα δοκάρι ,με τον Αριανούτσο οι φιλοξενούμενοι στο 11 και με τον Παπαδόπουλο στο 12' οι γηπεδούχοι.

Στην επανάληψη, το γόρδιο δεσμό έλυσε το γκολ του Στρατή Κρητικού στο 51' με το Νηρέα να μην παρουσιάζει το πρόσωπο που είχε στα προηγουμενα ματς.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

6' Φάουλ Παπαδόπουλου ο Άλκο δεν πιάνει όπως θα ήθελε τη μπάλα και στη συνέχεια το σουτ του Μπαμπαλιού κατέληξε στα σώματας

11 Σουτ του Αριανουτσου η μπάλα στο δοκάρι

12 Φαουλ Παπαδόπουλου η μπάλα στο δοκάρι

20 Σεντρα Ζουμή κεφαλιά Ρούσσου στο δεύτερο δοκάρι διώχνει κόρνερ ο Γιώργος Τζανακόπουλος

21 Σουτ Βιντζηλαίου μπλοκάρει ο Βασιλάρης.

27 Σέντρα Ζουμή κεφαλιά Ραμπαβίλα ο Τζανακόπουλος μπλοκαρε με διπλή προσπάθεια

40 Σουτ του Κρητικου μπλοκάρει ο Βασιλαρης

51 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ. Ο Στρατής Κρητικός με σουτ μετά από σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα κάνει το 0-1.

57 Σουτ του Αριανουτσο με τα ποδια σε κόρνερ ο Βασιλάρης

58' Κόρνερ Αριανουτσο ο Εσάι με την πλάτη στέλνει τη μπάλα μόλις άουτ

62 Κόρνερ Αριανουτσου κεφαλιά Καλαβρουζιώτη λίγο άουτ

62 Σουτ του Αριανουτσου η μπαλα μολις αουτ

63' Σουτ του Εσαι η μπα΄λα στην εξωτερικη πλευρά των δικτυων.

64 Παράλληλα πάσα του Αριανουτσου ο Κρητικος δεν προλαβαινει να σπρωξει τη μπαλα στα διχτυα

72' Σουτ του Βράπι δύσκολα ο Βασιλάρης.

80' Σουτ του Αριανουτσου η μπαλα αουτ

82' Σουτ του Αριανουτσου η μπαλα αουτ

89 Πέναλτι του Κιοσέ στον Ραμπαβίλα.

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΡΕΑ. Ευστοχεί ο Ραμπαβίλας κάνοντας το 1-1.

90+1 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΡΕΑ. Ο Ρούσσος στρώνει στον Αρκουλή ο οποίος με πλασέ κάνει το 2-1.

90+5 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟ. Ο Καλαβρουζιώτης με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 2-2 μετά από κόρνερ του Αριανούτσου.

ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ (Νίκος Μοστράτος) Βασιλάρης, Ζουμής Η., Τριπολιτσιώτης (62' λ.τρ. Σιελμάνι) Παπαδόπουλος (87' λ.τρ. Μιναστίρε), Βράπι Α., Άλκο (55' Ρεσουλαι), Μπαμπαλιού, Ρούσσος, Ραμπαβίλας, Αρκουλής, Σιμόπουλος.

ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Γαβαλάς) Τζανακόπουλος Γ., Γεμελιάρης (85' Φρατζής), Τζανακόπουλος Χρ., Κιοσέ, Καλαβρουζιώτης, Βράπι, Αντωνόπουλος, Εσάι (70' Ντζουμανίκας), Βιτζηλαίος, Αριανούτσος, Κρητικός Ευστ..