Πέμπτη, 02 Μαΐου 2019 21:25

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν ΑΟ Πάρου και Πανναξιακός (2-2)

Χωρίς αμφιβολία το ματς του ΑΟ Πάρου με τον Πανναξιακού, ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα αφού η ομάδα της Νάξου είχε εξασφαλίσει την πρώτη θέση και παράλληλα τη συμμετοχή της στον τελικό.

Το γεγονός αυτό έδωσε τη δυνατότητα στους δυο προπονητές, να ανακατέψουν την τράπουλα μοιράζοντας το χρόνο συμμετοχής.

Το τελικό 2-2 κρίνεται δίκαιο βάσει εικόνας των δυο ομάδων, με τον συνήθη ύποπτο για φέτος για τον Πανναξιακό, Γιώργο Καρούση να φτάνει τα 20 γκολ

Ο πρώην άσος της Αγίας Παρασκευής πέτυχε δυο γκολ στο 32' με σουτ και στο 38' με πλασέ βάζοντας σε θέση οδηγού τους Ναξιώτες.

Όσον αφορά τον ΑΟ Πάρου, είχε κάποιες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ και τα κατάφερε, με το σουτ του Τάσου Σαρρή στο 85' και το πέναλτι του Γιουρτζίδη στις καθυστερήσεις να διαμορφώνουν το τελικό 2-2.

Για τον Πανναξιακό, ο Νόνι Λίμα όπως αποτυπώνεται από την ενδεκάδα μοίρασε το χρόνο συμμετοχής, προκειμένου να δωσει ανάσες σε μερικούς παίκτες.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

17' Κεφαλιά του Κούτσα ο Καράι διώχνει πανω στην γραμμή.

22' Ο Βαθρακοκοίλης κάνει το σουτ ο Χανιώτης δύσκολα διώχνει

30' Σέντρα Καντιώτη ο Γιουρτζίδης δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Καρούσης δέχτηκε τη πάσα την πλάτη της άμυνας από τον Κωστόπουλο και αφού έκανε ωραίο κατέβασμα με ένα δυνατό σουτ νίκησε τον Χανιώτη κάνοντας το 0-1.

38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Καρούσης εκμεταλλεύεται τη σέντρα πάρε βάλε του Ανεβλαβή και ανενόχλητος σε κενή εστία κάνει το 0-2.

39' Σουτ του Σγουράτι η μπάλα άουτ

40' Ζητάει πέναλτι ο ΑΟ Πάρου.

41' Σουτ του Τσόκα η μπάλα άουτ

51' Κόρνερ Σγουράτι κεφαλιά Καραφυλλάκη η μπάλα άουτ

52' Ο Γιουρτζίδης βγαίνει μόνος του απέναντι από τον Μπροκάκη και κάνει τη λόμπα όμως η μπάλα καταλήγει άουτ.

80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Σουτ του Σαρρη και 1-2 για τον ΑΟ Πάρου.

87' Κερδίζει πέναλτι ο ΑΟ Πάρου σε ανατροπή του Γιουρτζίδη.Ο ίδιος παίκτης κάνει το 2-2.

Διαιτητής ο Κουζούμης με βοηθό τον Χατζόπουλο και την κα. Ψαρρά.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Χρήστος Γαβαλάς) Χανιώτης, Καντιώτης, Μπέτσα, Γκιόκα, Καραφυλλάκης, Τσούκε, Τσόκα, Σγουράτι Α. (70' Σαρρής Α.), Κούτσα (75' Σγουράτι Φ.), Γιαννούλης, Γιουρτζίδης.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Νόνι Λίμα) Μπροκάκης, Καράι, Στρατούτης, Καφετζής, Κωστόπουλος, Παπανικολάου, Ζαφείρης (63' Λογοθέτης), Δεμερτζής (46' Λυμπερτάς), Βαθρακοκοίλης (46' Πιτταράς), Καρούσης (63' Μπονιάκος), Ανεβλαβής.