Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019 10:52

Πρώτη νίκη για τον Πανναξιακό, 3-2 τον ΑΟ Καρτεράδου [vid]

Ο Πανναξιακός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας, επικρατώντας 3-2 του ΑΟ Καρτεράδου στο γήπεδο Φιλωτίου για την 2η αγωνιστική και έφτασε τους 4 βαθμούς.

Ο Καρτεράδος άνοιξε το σκορ με τον Φίλων στο 2' αλλά ο Πανναξιακός αντέδρασε γρήγορα και έκανε την ολική ανατροπή. Αρχικά ισοφάρισε στο 4' με τον Γκασούκα και έκανε το 2-1 στο 15' με τον Ζανελάρι.

Με το "καλημέρα" του δευτέρου ημιχρόνου, ο Πανναξιακός έκανε το 3-1 ξανά με τον Ζανελάρι, ενώ για τον Καρτεράδο ο Φίλων διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Οι καλύτερες στιγμές

2': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΤΕΡΑΔΟ. Ο Φίλων εκτελεί εύστοχα πέναλτι που υπέπεσε ο Χαμηλοθώρης, σε ανατροπή του Σελιστάι 0-1

4': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Γκασούκας στο πρώτο δοκάρι με κοντινό πλασέ κάνει το 1-1

15': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Ζανελάρι μετά από ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-1

32':Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό

33':Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό

35':καλές στιγμές για τον Πανναξιακό

46':ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ με τον Ζανελάρι με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή κάνει το 3-1

52': Ο Καρτεράδος σκοράρει αλλά η φάση ακυρώνεται ως οφσάιντ.

53': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΤΕΡΑΔΟ. Ο Φίλων με όμορφο σουτ εκτός περιοχής κάνει το 3-2

55':Διπλή ευκαιρία για τον Πανναξιακό με τους Ζανελάρι και Σένε

59': Καλή ευκαιρία για τον Πανναξιακό με τον Ζανελάρι να βγαίνει από τα αριστερά να κάνει το σουτ από κοντά αλλά ο Ξαγοράρης απέκρουσε ενστικτωδώς

61': Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό με τον Γεωργιάδη να σουτάρει από τα αριστερά, απέκρουσε ο Ξαγοράρης

64': Αδύναμο σουτ του Αρβανίτη για τον Καρτεράδο, στα χέρια του Ζέρβα η μπάλα.

68': Σουτ του Αχμεταϊ για τον Καρτεράδο, πολλά μέτρα άουτ

69': Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό με τον Γεωργιάδη να σουτάρει, ο Ξαγοράρης απέκρουσε, στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Ζανελάρι ο οποίος υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ

70': Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό με τον Ζανελάρι να πιάνει την κεφαλιά μετά από φάουλ αλλά να υποδεικνύεται ξανά σε θέση οφσάιντ

75': Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό με τον Γεωργιάδη εκτός περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα

82': Πολλά μέτρα άουτ το φάουλ που εκτέλεσε ο Φίλων για τον Καρτεράδο

83': Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό, σουτ του Κασούκα, μπλόκαρε ο Ξαγοράρης

84': Καλή στιγμή για τον Πανναξιακό, το σουτ του Γεωργιάδη εντός περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ

Διαιτητής ήταν ο κ. Φαν Άακεν με βοηθούς τους κ. Χατζόπουλος και την κα. Ψαρρά.

Πανναξιακός: Ζέρβας, Καράϊ (51' Βαθρακοκοίλης), Ανεβλαβής, Χαμηλοθώρης, Ζανελάρι (91' Κάκο), Σέμε, Γκασούκας, Γεωργιάδης, Ζαφείρης, Καφετζής, Μπονιάκος

ΑΟ Καρτεράδος: Ξαγοράρης, Φέκα, Καρμάζης (64' Κουρπέτης), Κουλόλι, Ντάνας, Φίλων, Αχμετάϊ, Αρβανίτης Ρ. (75' Τριαντάφυλλος), Αρβανίτης Γ., Σελιστάι, Τομόρι