Κυριακή, 08 Μαΐου 2016 01:22

Με τρεις αγώνες τελείωσε ο Α.Ο. Μυκόνου στη Ρόδο

Οι μικροί του Α.Ο. Μυκόνου, έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους στο Τουρνουά των Ιπποτών της Ρόδου με τρείς αγώνες.

Αρχικά η ομάδα Κ15 έχασε με 10-0 από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, όμως κέρδισε πολλές και πολύτιμες εμπειρίες απέναντι σε ένα τόσο δυνατό αντίπαλο, αλλά και σε ένα πολύ δύσκολο όμιλο έκαναν μια πολύ καλή παρουσία κατακτώντας της τρίτη θέση με 1 νίκη και 2 ήττες.
Αλλά και ή ομάδα Κ17 ηττήθηκε από την τούρκικη Μπεσίκτας με σκορ 3-0, όμως και πάλι κατάφεραν να προκριθούν στην επόμενη φάση καθώς είχαν δύο νίκες από τους προηγούμενους αγώνες. Στη συνέχεια αντιμετώπισαν του Ιππότες της Ρόδου.
Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν με 1-0 με γκολ του Κλάιντι Σούμπασι και ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Από εκεί και ύστερα οι Ροδίτες εκμεταλλευόμενοι το αριθμητικό τους πλεονέκτημα κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη με 1-2 παίρνοντας την πρόκριση στο τελικό.