Σάββατο, 04 Νοεμβρίου 2017 19:36

Ξεκίνησε δυνατά η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου

Με νίκη ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η ομάδα Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε του Ανδριακού Ο.Φ. με 7-0 τη πρώτη αγωνιστική.

Το ματς ξεκίνησε με τους Μυκονιάτες να ξεκινούν με φόρα και να χάνουν αρκετές ευκαιρίες στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα τελικά όμως οι παίχτες του Μάκη Πούλου κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα στο 16΄όπου μετά από εκτέλεση πέναλτι του Βερώνη, ο Μπαϊρακτάρη στην επιστροφή θα σκοράρει. Στη συνέχεια ο Βερώνης σκόραρε με ένα πολύ καλό σουτ στο 23’ και στο 36’ ο Ηλιάδης με ένα πολύ όμορφο τακουνάκι έκανε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο. Μυκόνου συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με τον Δάρα να σκοράρει αυτή τη φορά στο 70’ με ένα πολύ καλό πλασέ. Στο 85’ ο Βερώνης με σουτ σκόραρε ξανά κάνοντας το 4-0, δύο λεπτά αργότερα ο Μπαϊρακτάρι βρήκε ξανά δίχτυα και το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ξανά ο Βερώνης πετυχαίνοντας ένα προσωπικό χάτ τρικ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος με βοηθούς του κ.κ. Καλορογιάννη και Κουκά.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Ψύλλιας, Βερώνης, Πλάκα, Παλάσης, Τσάνης, Μπαϊρακτάρη, Μιχίλλι, Χότζα, Καλόγερας, Ηλιάδης, Ασράμι

Αγωνίστηκαν και οι: Πατσάνι, Κατρατζόπουλος, Μπάτσκα, Πετράι, Πετρόπουλος, Ζουγανέλης, Δάρας

Ανδριακός Ο.Φ. (Παπαχρήστος): Μαγκανιώτης, Πετρέσης, Λογοθέτης, Τσότα, Σωτηρός, Χασίμι, Καλοπίδης, Γαρύφαλλος, Τσέλιος, Σκόρδος, Ανύσης

Αγωνίστηκαν και οι: Κακλαμάνης, Ζεβερδίκος, Διαμαντή