Σάββατο, 27 Ιανουαρίου 2018 23:55

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την Κ14 της Άνω Μεράς!

Μια σημαντική εκτός έδρας νίκη κατάφερε να πάρει η Κ14 της Άνω Μεράς, απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου με το 2-0 να να την βάζει για τα καλά στο "κόλπο" για την δεύτερη θέση του ομίλου.

Ο δυνατός αέρας που επικρατούσε σήμερα στο Στάδιο του Κόρφου δυσκόλεψε τις προσπάθειες και τον δύο ομάδων, με τους μικρούς πάντως ποδοσφαιριστές να χαρίζουν πλούσιο θέαμα και δικαίως να κερδίζουν το χειροκρόημα.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Συριανού κατάφερε να πάρει τη νίκη με τα γκολ του Εσάκου στο 20' και ένα λεπτό αργότερα, του Σπαχία έκανε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

Πλέον η Κ14 της Άνω Μεράς ισοβαθμεί με τον Α.Ο. Μυκόνου στου 6 βαθμούς και θα διεκδικήσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος Κυκλάδων στο εκτός έδρας ματς με τον Ανδριακό τη τελευταία αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι από την άλλη αν και προσπάθησαν στο 2ο ημίχρονο να πετύχουν κάποιο γκολ προκειμένου να "ξαναμπούν" στο ματς δε τα κατάφεραν, όμως παραμένουν στο στόχο τους ο οποίος είναι η πρόκριση στη 2η φάση, την οποία και θα διεκδικήσουν απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου στο τελευταίο ματς του πρώτου γύρου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς τους κ.κ. Ανδρικόπουλο και Κουκά.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Πετράκης,Ασράμ, Ρέτσι, Μάρκου, Χίσα, Λούλα, Κυριαζίδης, Κοντέλι, Θεοδώρου, Μπάλα, Ζουγανέλης

Αγωνίστηκαν και οι: Μελαδίνης, Νταφούλης, Ντάτσι, Ευσταθίου, Σαμοθράκης, Τσόπελας, Τσιφούτης

Α.Σ. Άνω Μερά (Συριανός): Αγγελής, Ντρέου, Ρουστέμι, Σεφέρι, Τσελάι, Σπαχία, Εσακού, Μπουτσάι, Νταμάι, Κουκάς, Γκέζος

Αγωνίστηκαν και οι: Καράι, Ντερβίσι, Κουσαθανάς, Πάσχος, Μπουσάι, Ρουστέμι