Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2018 17:28

Νίκη και το... απόλυτο για τον Α.Ο. Μυκόνου! [pics-vid]

Το απόλυτο στις... νίκες διατήρησε σήμερα η ομάδα Κ16 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 6-0 του ΠΑΣ Τήνου και παραμένει στη πρώτη θέση του 1ου ομίλου.

Σε ότι αφορά τον αγώνα η ομάδα της Τήνου είχε αμυντικούς προσανατολισμούς, με την ομάδα του Μάκη Πούλου που ξεκίνησε πιο επιθετικά το ματς να ανοίγει το σκορ στο 23' με τον Καλογερά.

Στη συνέχεια, και πιο συγκεκριμένα δύο λεπτά αργότερα ο Ζουγανέλης έκανε το 2-0. Το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου σκόραρε  ο Καλογεράς.

Το 2ο ημίχρονο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, στο 42' ο Δάρας έκανε 4 τα τέρματα για την ομάδα του.

Ο Φρατζεσκάκης χρίστηκε σκόρερ στο 46', ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ξανά ο Δάρας στο 48'.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπουρνένης, Καφετζής, Κουσαθανάς, Αχμετάι, Παπά, Ξυδάκης, Ζουγανέλης, Καραγιαννόπουλος, Καλογεράς, Μιχίλλι, Φρατζεσκάκης.

Αγωνίστηκαν και οι: Δάρας, Κοντιζάς, Γκελάι, Ψύλλιας, Πανταζόγλου, Μίνο, Μπαστούνας

ΠΑΣ Τήνου (Ρόκας): Λεκάσι, Κουμαριανός, Πλύτας,Κελαδίτης, Ζιούλης, Δαρμής, Περπινιάς, Ταράσης, Φιλιπούσης, Ζαλώνης, Τζανουλίνος

Αγωνίστηκαν και οι: Βιδάλης, Βασιλάκης, Χασανλάρι, Βαλλιανός