Σάββατο, 28 Απριλίου 2018 21:44

Κ14: Νίκη... και "βλέπει" Final 4 ή Άνω Μερά [pics-vid]

Μεγάλη  νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε σήμερα η Κ14 της Άνω Μεράς επί του ΠΑΣ Τήνου, καθώς με αυτό το "τρίποντο" η Μυκονιάτικη ομάδα έφτασε πλέον κοντά στην πρόκριση τη στο Final 4 του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Άνω Μερά σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας στη Β΄φάση του πρωταθλήματος με 9 βαθμούς, όπου επίσης με τριπλή ισοβαθμία βρίσκονται ο ΠΑΣ Τήνου και ο Αίαντας Σύρου που έχει ένα ματς λιγότερο.

Σε ότι αφορά το ματς και οι δύο ομάδες είχαν το εμπόδιο του... αέρα, σε ένα πρώτο ημίχρονο μοιρασμένος και τους Τηνιακούς να μη μπορούν να εκμεταλλευτούν τον υπέρ τους αέρα.

Η ομάδα της Άνω Μεράς ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς στο 2ο ημίχρονο, δείχνοντας πως θέλει πιο πολύ τη νίκη.

Η ομάδα του ΠΑΣ Τήνου έμεινε 10 παίχτες καθώς ο Βόγκλι δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες για σκληρό μαρκάρισμα.

Τελικά οι Μυκονιάτες κατάφεραν να κάνουν το 1-0 με τον Κουκά να σκοράρει από κοντά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Παπαστολόπουλος με βοηθούς του κ.κ. Μουτάφη και Ανδρικόπουλος

Α.Σ. Άνω Μερά (Συριανός): Αγγελής, Ντρέου, Ρουστέμη (67' Ρουστέμι), Σεφέρι, Γκελάι, Σπάχια, Μεσάκου (70' Μπουσάι), Μπουτσάι, Νταμάι (62' Καράι), Κουκά, Γκέζος

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Κουσαθανάς, Νάτσης, Ντερβίσι, Σκαβάντζος

Π.Α.Σ. Τήνου (Ρόκας): Γιαννόπουλος, Ταράσης, Πλυτάς, Βόγκλι, Κελάδιτης, Βιδάλης, Βασιλάκης, Περπινιάς, Φιλιππούσης, Τζανουλίνος, Πέπας (60' Καρδαμίτσης)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Πέπα, Αλβέρτης, Αργυρόπουλος, Αράθυμος, Δελατόλας, Σιώτος, Απέργης