Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2018 00:01

Σημαντικό "διπλό" για την Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Με τους 3 βαθμούς της νίκης επέστρεψε η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς, επικράτησε του Νέου Α.Ο. Σύρου με σκορ 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από το 1ο λεπτό τις διαθέσεις χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθούν στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα. Τελικά το γκολ ήρθε με τον Κοντέλι να πασάρει στον Τσόπελα ο οποίος έφυγε στην αντεπίθεση και με μία... λόμπα έκανε το 0-1 για την ομάδα του.

Η ομάδα του Μάκη Πούλου διπλασίασε τα τέρματα της στο 43' με τον Τσιφούτη να κάνει μια πολύ ωραία ατομική προσπάθεια από τα δεξία. Με ωραία συρτή σέντρα βρήκε τον Ζουγανέλη που αυτός με τη σειρά του πάσαρε στον Τσόπελα ο οποίος με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε 0-2.

Πλέον οι Μυκονιάτες βρίσκονται στους 18 βαθμούς και στη 2η θέση, σε ισοβαθμία με τον Αίαντα Σύρου, ενώ από την άλλη ο Νέος Α.Ο. Σύρου στου 5 βαθμούς και στην 7η θέση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο Ι. και Ρούσσο Σ.

Νέος Α.Ο. Σύρου (Ζαχαρίου): Ζάννες, Ξανθάκης, Κάπελλας, Τόσκα, Κατσαμπούκας, Ξενικάκης, Γρυπάρης, Μπούζι, Λυτής, Συκούρτης, Μαραγκός

Αγωνίστηκαν και οι: Βλαγογιάννης, Αρένας, Λούβαρης, Βλαχογιάννης Κ.

Ρουμελιώτης, Ασράμ, Κυριαζίδης, Σινάμογλου, Ντάτσι, Κατσικαλάκης, Ρουστέμι, Κοντέλι, Τσόπελας, Τσιφούτης, Ζουγανέλης

Αγωνίστηκαν και οι: Νταφούλης, Μάρκου, Παπαδημητρίου, Τόλιας, Πετάι, Μπάλα, Μπεσίρι