Κυριακή, 19 Μαΐου 2019 11:25

Ο ΑΟ Μυκόνου στην 3η θέση του πρωταθλήματος Κ12 επικρατώντας 6-1 του ΑΟ Πάρου [vid+pics]

Πετυχαίνοντας από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο ο ΑΟ Μυκόνου επικράτησε στον μικρό τελικό της Κ12 με 6-1 του ΑΟ Πάρου, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Τσιφούτη.

Οι Μυκονιάτες τερμάτισαν με αυτή τη νίκη στην 3η θέση, με τον ΑΟ Πάρου να έρχεται τέταρτος.

Όσον αφορά την εικόνα του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και δικαίως επικράτησαν, με τους Παριανούς να βγάζουν να προσπαθούν ωστόσο υπέκυψαν στην ανωτερότητα του αντιπάλου.

Κορυφαίος του αγώνα ο νεαρός Τσιφούτης για τον ΑΟ Μυκόνου που πέτυχε χατ τρικ (27', 29',50', 53'), ενώ δίχτυα για τους νικητές βρήκαν οι Σαμιωτής (2') και Παχατουρίδης (51').

Για τον ΑΟ Πάρου το γκολ της τιμής μειώνοντας σε 3-1 πέτυχε ο Ρούσσος στο 44'.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

1' Σουτ του Τσιφούτη μπλοκάρει ο Πετρόπουλος

2 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Σαμιωτάκης με πλασέ κάνει το 1-0.

12' Τσιφούτης μετά από ατομική ενέργεια και σουτ είδε τον Πετρόπουλο να απομακρύνει.

15 Σουτ του Χανιώτη η μπάλα άουτ.

16' Σουτ Τσιφούτη άουτ.

17' Σουτ Μπάλα μπλοκάρει ο Πετρόπουλος.

18' Σουτ του Τσιφούτη διώχνει ο Αποστολίδης προτού η μπάλα περάσει τη γραμμή.

19 Σέντρα Παχατουρίδη δεν μπορεί ο Γιαννόπουλος σε κενή εστία να κάνει το 2-0.

19 Σουτ του Τσιφούτη σε κόρνερ ο Πετρόπουλος.

19' Σουτ του Τσιφούτη μπλοκάρει ο Πετρόπουλος.δεν ανησυχεί ο Μπεσίρι.

23' Σουτ του Τσιφούτη μπλοκάρει ο Πετρόπουλος.

24' Σουτ του Κρίσπη μπλοκάρει ο Μπεσίρι.

26' Σουτ του Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Σουτ του Τσιφούτη και 2-0.

28 Ο Παχατουρίδης μπήκε στην περιοχή και έκοψε τη μπάλα όμως το σουτ πέρασε άουτ.

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Τσιφούτης με σουτ κάνει το 3-0.

34 Σουτ του Γκελάι μπλοκάρει ο Μανιώτης.

35' Κάθετη πάσα του Τσιφούτη στον Κωτσέλη, που κάνει το σουτ και ο Μανιώτης διώχνει με τα πόδια.

35' Ατομική ενέργεια και σουτ του Τσιφούτη δύσκολα ο Μανιώτης.

39 Σουτ του Κωτσέλη μπλοκάρει ο Μανιώτης.

41 Ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ του Κωτσέλη.

42' Σουτ του Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ. Ο Ρούσσος δέχτηκε την κάθετη πάσα και με ένα ωραίο πλασέ έκανε το 3-1.

45' Σουτ Κωτσέλη η μπάλα άουτ.

46' Σουτ του Μαραγκουδάκη δύσκολα ο Μπεσίρι σε κόρνερ.

50 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Τσιφούτης με εκπληκτικό σουτ στέλνει τη μπάλα στο 'Γ' του Μανιώτη ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-1.

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Παχατουρίδης βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Μανιώτη και με ένα ψύχραιμο πλασέ έκανε το 5-1.

53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Τσιφούτης κερδίζει στον αέρα τον Μανιώτη και με κεφαλιά κάνει το 6-1.

55' Σοτ του Μαραγκουδάκη η μπάλα άουτ.

56' Σουτ του Τσιφούτη η μπάλα άουτ.

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Βαγγέλης Τσιφούτης) Μπεσίερι, Μισέντος, Γκόγκα (38' Καλίου), Χανιώτης (42' Κοντογιάννης), Μπάλα (31' Κουτρούτσος), Γιαννόπουλος (31' Γκελάι), Τσιφούτης, Σαμιωτάκης (31' Κωτσέλης), Παχατουρίδης.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Δημήτρης Τριανταφυλλάκος) Πετρόπουλος (31' Μανιώτης), Αποστολίδης (31' Νικολάου), Κρίσπης, Μπέτσα, Χανιώτη (38' Ρούσσος), Στεφάνι, Μαραγκουδάκης, Αλιφιέρης (51' Μπαρμπαρής), Μπίμπα.