Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου 2019 14:04

ΑΟ Πάρου - ΠΑΣ Νάξου Κ14 2-5 Γκολ και θέαμα

Εντυπωσιακό παιχνίδι, όπου οι πιτσιρικάδες των δύο σωματείων έδειξαν τις αρετές τους στην Παροικιά.

Οι φιλοξενούμενοι του ΠΑΣ Νάξου επικράτησαν με 5-2, αφού προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 4-1.

Χατ τρικ για τον ΠΑΣ Νάξου ο Μουστάκης, ενώ τα 2 γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Δαφερέρας.

Μόλις στο 3΄ ο Μουστάκης ξέφυγε και πλάσαρε για το 0-1 για να ισοφαρίσει στο 12' ο Δαφερέρας με δυνατό σουτ. Μέχει το τέλος του ημιχρόνου ο ΠΑΣ πέτυχε άλλα 3 γκολ με τον Μουστάκη στο 21' και στο 27΄και τον Παντελαίο με ωραίο σκαφτό τελείωμα στο 34΄.

Μείωσε στο 12' της επανάληψης με πέναλτι πάλι ο Δαφερέρας, για να γράψει το τελικό 5-2 στο 21΄ο Παντελαίος.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κουζούμης - Ανδρικόπουλος και Ρούσσος Ε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ: Νικολάου Α. , Μαραγκουδάκης, Κρίσπης, Κουρμούκης, Χανιώτη - Γκιόκα , Κοντός, Δαφερέρας , Πούλιος , Μπίμπα , Μουρλάς , Πρέκας.

'Επαιξαν και οι Αποστολόπουλος και Αλιφιέρης.

ΠΑΓΚΟΣ: Νικολάου Χ. , Πατέλης , Πετρόπουλος , Μανιώτης , Αποστολίδης.

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ: Ξενάκης , Κάσα , Φακίνος , Πουλάι , Μπόσκο , Μερερέζα , Μαράκης , Χωριανόπουλος , Ρετζέπι , Παντελαίος , Μουστάκης.

'Επαιξαν και οι Ρόκι , Πιέτρι , Βλοσήμι , Βουτσίνος , Λαμπαδάκης , Βαλέττας και Λέκκας.