Παρασκευή, 24 Νοεμβρίου 2023 21:05

Κ18: Νίκησε την ΑΕ Μυκόνου και έπιασε ''κορυφή'' ο Αίαντας Σύρου

Το δύο στα δύο έκανε η Κ18 του Αίαντα Σύρου, καθώς επικράτησε της ΑΕ Μυκόνου με 3-0 και πλέον βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Σύρου να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά και κατάφερε να προηγηθεί στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Καλλίγερο ο οποίος βρέθηκε απέναντι στο τερματοφύλακα των Μυκονιατών και με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και πίεσαν προκειμένου να πετύχουν κάποιο τέρμα χωρίς όμως να το καταφέρουν.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Μάκη Πούλου πίεσε για την ισοφάριση, όμως οι Συριανοί με εκτελεστή πάλι τον Καλλίγερο διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 87' ο Βιάλντο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσος Ι. και Γρυπάρης

Αιάντας Σύρος (Ραμπαβίλας): Κορφιάτης, Ψαρρός, Γιατσίδης, Καπέλλας, Ρούσσος, Αρώνης, Βλάχακης, Καλογεράς, Καμπάνης, Νομικός, Μιχάλοβιτς

Αγωνίστηκαν και οι: Βιάλντο, Συκούρτης, Στεφάνου, Αρένας, Τρόκα, Χαϊντίνι, Αρακάς

ΑΕ Μυκόνου (Πούλος): Τόλιας, Μπάλα, Σπαχίγια, Κατσικαλάκης, Κουτρούτσος, Μιχάσι, Ρουστέμι Α., Ρουστέμι Δ., Δακτυλίδης, Μπουτσάι, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Μπαϊράμι, Παπαδημητρίου, Πετάι, Σεράνι, Ντρέου, Χανιώτης, Κωτσέλης, Παχατουρίδης, Ροζάνι