Τρίτη, 05 Δεκεμβρίου 2023 19:40

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Κ16 της ΑΕ Μυκόνου

Με τους 3 βαθμούς της νίκης επέστρεψε από την Σύρο η Κ16 της ΑΕ Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 0-4 εναντίων των Κανονιέρηδων.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Μυκόνου να πιέζει και να πατάει καλύτερα στο γήπεδο, κάτι το οποίο φάνηκε στο 8ο λεπτό όταν έγινε το 0-1 με τον Κωτσέλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από μια πολύ καλή πάσα του Μπούσι μέσα στη μικρή περιοχή. Το 0-2 έγινε στο τέλος του 1ου ημιχρόνου με αυτογκόλ των αμυντικών της Συριανής ομάδας.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό με την ΑΕ Μυκόνου στο 55' να κάνει το 0-3, όταν μετά από σουτ το Ζωγράφου που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι ο Ματάι υποδέχθηκε τη μπάλα και με πλασέ έγραψε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 75' ο Ντρέου με πολύ όμορφο σουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Ζαράνη και Βαρθαλίτη

Κανονιέρηδες Σύρου: Ευαγγελόπουλος, Ραουζαίος (77' Γρυπάρης), Τάνταλος, Ραουζαίος Α., Χατζαντώνης, Βακόνδιος, Βαμβακούσης (41' Μητσκάι), Αθανασίου, Φρέρης (61' Βλαχογιάννης), Μπουντούρης, Κουκουλογιάννης

ΑΕ Μυκόνου: Κίτσος, Χαλίλι (76' Γκελάι), Ντρέου, Νίπολι (76' Σκούρτι), Βετσάι, Χανιώτης, Μπούσι (64' Ντούπης), Καράι (Ζντράβα), Ζωγράφος (64' Κουσαθανάς), Γιαννόπουλος (51' Ματάι), Κωτσέλης