Κυριακή, 28 Απριλίου 2024 22:30

Super League: Ο Άρης «τελείωσε» τον Παναθηναϊκό από το πρωτάθλημα

Με γκολ του Ζαμόρα μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα, ο Άρης επικράτησε του Παναθηναϊκού με 1-0 στη Λεωφόρο και τον έβγαλε ουσιαστικά εκτός τροχιάς τίτλου στα πλέι οφ της Super League.

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε ακόμα μία κακή εμφάνιση, γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα του στα πλέι οφ της Super League, δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ήττα της πρωτοπόρου ΑΕΚ και ουσιαστικά βρίσκεται εκτός μάχης τίτλου, με δύο αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε.

Από την πλευρά του, ο Άρης πήρε ένα διπλό γοήτρου, στέλνοντας μήνυμα στους πράσινους ενόψει του τελικού του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Άρης βρήκε το γκολ της νίκης μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Ζαμόρα και κράτησε το προβάδισμα του μέχρι και το 90+7.

Οι πράσινοι πίεσαν, έχασαν ευκαιρίες για γκολ (όχι πολλές κλασικές), με τον Φατίχ Τερίμ να παίζει μέχρι και με τρεις επιθετικούς (Ιωαννίδης, Γερεμέγεφ, Σπόραρ) στο ίδιο σχήμα, αλλά να μην καταφέρνει να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του και να αποδοκιμάζεται έντονα στο τέλος από τον κόσμο του Παναθηναϊκού.