Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2024 01:19

Κ14: Σπουδαία νίκη για την Ελλάς Σύρου κόντρα στον ΠΑΣ Τήνου

Η Ελλάς Σύρου πήρε σημαντική νίκη επικρατώντας με 3-1 στην Ερμούπολη του ΠΑΣ Τήνου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ14.

Το σκορ άνοιξε στο 13΄ ο Λούπας. Δυο λεπτά αργότερα, ο Μπουντούρης έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα της Σύρου.

Ο ΠΑΣ Τήνου του Γιώργου Μάλλιου μείωσε 2-1 στο 39΄, είχε ευκαιρίες για την ισοφάριση, αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων η «σφραγίδα» της νίκης μπήκε από τον Ζυγομαλά για το 3-1.

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Βαρθαλίτης-Μαυραγάνης

Ελλάς Σύρου (Ντόγος): Ρούσσος, Κωνσταντινίδης, Βεργίνης, Κουτσοφιός, Πετρουτσάτος, Θωμόπουλος, Λούπας, Μπουντούρης, Αρβανίτης, Ρούσσος Γ, Ρούσσος Σ

Πρίντεζης, Νομικός, Σαγιάς, Καρδακούσης, Ζυγομαλάς, Ρίτσος, Συρίγος, Ζαράνης, Παππάς

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Οικονόμου, Φώσκολος, Χύσα Ε, Χύσα Α, Συρίγος, Ζάρπας, Φώσκολος, Βιδάλης, Βελαλόπουλος, Ψάλτης, Βιδάλης Φ