Πέμπτη, 07 Δεκεμβρίου 2023 22:20

Ισοπαλία με πολύ καλή εμφάνιση για τις Γυναίκες της ΑΕ Μυκόνου

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕ Μυκόνου πήρε τον βαθμό της ισοπαλία καθώς το ματς απέναντι στον Οδυσσέα Μοσχάτου έληξε 1-1, και με την ομάδα των Κυκλάδων να πραγματοποιεί μια εξαιρετική εμφάνιση.

Το σωματείο των Αθηνών ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς μεταξύ των 2 ομάδων και κατάφερε να προηγηθεί στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η Παπαϊώννου έπιασε τη κεφαλιά και έκανε το 0-1. Η αντίδραση από πλευράς Μυκόνου ήταν σχεδόν άμεση, καθώς με σουτ της Στεφάτου κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 18'.

Σε ότι αφορά το 2ο ημίχρονο το ματς είχε πολύ δυνατές μονομαχίες με την ομάδα του Μοσχάτου να προσπαθεί να βρει ένα 2ο γκολ όμως η πολύ καλή άμυνα της ΑΕ Μυκόνου κράτησε το 1-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθούς του κ.κ. Σαμοθράκη και Φραγκογιάννη

ΑΕ Μυκόνου: Κοντιζά, Χουτουριάδου, Ευστρατίου, Πρέκα, Στεφάτου, Ναντουμπέ, Μουτσολάρη, Κουκά, Ντόκου, Τσαγκαλίδου, Πέιτο

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Γιαννοπούλου, Αντύπα, Αδάμ, Μεζάκου, Χαρδαλούπα, Γιοχάλα, Αναγνωστοπούλου, Βερβέρογλου, Γαλάτη

Οδυσσεάς Μοσχάτου : Καββούρη, Παπακώστα, Πυθούλα, Μπριασούλη, Μυρτομάκι, Βαρσάμη, Χριστοφορίδη, Τσεβελειάδου, Κοντογόνη, Παπαϊωάννου, Μανέτα

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μακρή, Πλυτά, Σαριδάκη, Συμεωνίδη