Κυριακή, 17 Μαρτίου 2024 09:40

Εντός έδρας ισοπαλία για τις Γυναίκες της ΑΕ Μυκόνου

Οι γυναίκες της ΑΕ Μυκόνου πήραν το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον ΑΟ Χανιά με σκορ 1-1.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο, με την ομάδα της Κρήτης να καταφέρνει να προηγηθεί μόλις στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης με πλασέ της Πισσαδάκη. Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχες κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τέρμα της Πέιτον.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Σπύρου Ξένου έφτασε αρκετές φορές κοντά στο γκολ, ιδιαίτερα στα τελευταία 10 λεπτά χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει τη νίκη.

ΑΕ Μυκόνου: Κατσανούρη, Ευλαμπία, Ευστρατίου, Μουτσολάρι, Αδάμ (71' Γιαννοπούλου) , Κουκά (69' Γαλάτη, 93' Βερβέρογλου), Ντόκου, Κουσαθανά, Γιοχάλα, Βιτούλα, Πέιτον

ΑΟ Χανιά: Οικονομίδου, Γιαννακάκη, Καροζή, Μακράκη, Κουμιχελάκη, Λαγογιάννη, Νιαυραδάκη, Νίλσεν, Πισσαδάκη (46' Χατζάκη), Καραμουσαδάκη, Γραβάνη (75' Ζουριδάκη)